Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy türk nyelv lenne a magyar?

Figyelt kérdés

aug. 29. 01:04
1 2
 11/14 anonim válasza:

9/10 kürasszír ***** válasza:


Hát, én jól beszélek németül, de a német és a magyar nyelvtan totálisan más. A két nyelvnek nyilvánvalóan semmi köze egymáshoz.

-----------

1. Nem bé látem, hogyan beszélsz németül, ha nem rakod, hogy a magyar nyelv indogermán és germán ynelv. Sajna az, nekem stak úgy ment, hogy posztuláltem, attól, hogy a fingárizmus falsch.


2. Tan hang nem van, tana hang azt rekkja a ten stumától flektáltva a-val, hogy dünn. A köz jevevényhang, magyarosabb az innento. Nem hoz, a hoz jevevényhang, így vagy nak-nek, indogermán enek-nak, ettől a német nach is, vagy ar-ra-re, indogermán ez is.


3. A magyar egy germán nyelv, a német nem a germán, hanem a magyar. Nekem ezzel ne gyere, én jobban, raktábban rakem. Ajaj! Pont a magyarra ilyet makogni!

szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

10/11 UlfOrmson ***** válasza:

Nem érdemes foglalkozni, nem lehet hatni rá, de szerencsére (szembe sok délibábos "kutatóval"

----------

1. Az érdem egy sklavenaufstandi hang, stak indogermán er és ár stuma van. A foglalkoz egy ronda koz-os hang, új-ónemmagyar, dúrgerni. A lehet hang laguján volna,a hat az haruval hat, hánt eredetileg. A szerencse hangot barantára vagy barismányra dúrgerni. A kút etimológiája bizonylosza, de inkább rekkni.


2. Te kevered a szezont a fazonnal. A délibábos az a fingrizmus, olyan délibáb, hogy stak na. De az fasaz volna, ha ezt a hangot nem mondanád, én se mondem, attól, hogy ezt a hangot, ahogy délibábos stak egy bizonyos szuvkúthúra mondja, a fingrista, önreflexió nélkül. Úgyhoy én nem is mondem, hogy a fingrizmus délibábos, stak ideológia.


3. Nem követ, hanem ranakered. Az totál egal, hogy vannak-e vagy se ranakeredők, attól, hogy a nyelvnél ez irreleváns, attól, hogy a nyelv nem democsokrácia, hanem logosz, evolúció. A valód folyamatoknál, unterbeswusst is ez irreleváns marad, ahogy annál is, hogy a magyar nyelv indogermán és germán nyelv, úgy úgy is tesz, ahogy egy indogermán és germán nyelv.

szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

3/12 UlfOrmson ***** válasza:

63%

:

1. mert valami okból nem tudják elfogadni, hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk

-------

1. Mert hangot dúrgenri. Az ok-ot rosszul beszélik, indogermán euk-tól ered, ahogy ucit, okász, unk, de így dúrgerni, stak raku. Nem tud, hanem rak. Írva stalad. A tartoz hang németizmus, inkább indogermán ja possesív staládjé, vagy arjel.


2. Hát valahogy neked nehéz az akceptálás, hogy a magyarnak dolga nem van a fingár nyelvekkel, hogy indogermán és germán nyelv. Én a totális fingrizmust antoregyem, cáfolem. Ennyit erről.


Akinek itt problémáji vannak az rejálisan a fignristák!

szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Agyf.. szt kapok, a német magyar nyelvrokonság, ha ezt holnap beadom a német kollégámnak maga alá csinál kínjában. Oké hogy magyarországon csekély a tudományba vetett bizalom, de ne essen már mindenki a laposföld hívők szintjére.
szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!