Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy türk nyelv lenne a magyar?

Figyelt kérdés

aug. 29. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam senkitől ezt a hülyeséget.
aug. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Értelmes ember nem mond ilyet. A türk nyelvekkel nincsen semmilyen közös kapcsolata a magyarnak, kivéve egyet, a jövevény szavakat, ami annyira azért nem nagy meglepetés 150 évnyi török uralom után... De ettől még nem türk nyelv a magyar. Németből is vannak átvett szavaink, mégsem mondja senki, hogy germán nyelv a magyar.


Szóval az ostobák között is kiemelkedőnek kell lenni, hogy valaki ilyet mondjon.

aug. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 UlfOrmson ***** válasza:
63%

van néhány elméletem, a kategóriák között kisebb nagyobb átfedések lehetnek:

1. mert valami okból nem tudják elfogadni, hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk (ennek az alverziója: nem értik, hogy a nyelvrokonság nem jelent feltétlenül genetikai rokonságot)

2. azt hiszik, hogy menőbb lesz a magyar, ha a birodalom építő török nyelvű népekkel rokonítanak minket

3. igyekeznek minél "ősibb" eredetet kreálni a magyaroknak

4. kezdetben lelkes történelemkedvelő laikusok voltak, akik az interneten keresgélve belefutottak hangzatos, de gyakran teljesen logikátlan eszmefutatásokba


Nem tudom kedves Kérdező, hogy ilyen szinten ástad bele magad eddig a témában, de a török-magyar rokonítás csak a jéghegy csúcsa (ennek a testvére a szkíta-magyar és a hun-magyar "elmélet"), mondhatni minden délibábos eredeztetés alfája és omegája. A mélységekben már van sumer rokonítás is (középszint), de minél mélyebbre haladunk, annál elborultabb elméletek jönnek (pl.: Atlantisz szerű elsüllyedt szigetről származunk, Jézus magyar volt stb)

aug. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
#3 Ezt a "Jézus magyar volt" dolgot nem hallottam még, de egyszer valakitől hallottam olyat, hogy valamelyik királyunk (nem emlékszem ki és mikor, de talán valamikor 1100-1200 környékén) küldött embereket a közel-keletre és magyarokat találtak. Mármint nem úgy, hogy pár magyar valahogy oda keveredett, hanem konkrétan egy "másik Magyarország" volt. 😂 Gyorsan leállítottam, mondom ezt tartsa meg a fészbúknak, engem hagyjon békén ezekkel.
aug. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 UlfOrmson ***** válasza:
70%
#4: "valamelyik királyunk (nem emlékszem ki és mikor, de talán valamikor 1100-1200 környékén) küldött embereket a közel-keletre és magyarokat találtak" – ez kivételesen nem a turbó szittyák agymenése, mert hasonló történt. IV. Béla indított egy expedíciót a mai Oroszország területére a Volga folyóhoz (Volgai Bolgária), hogy utána járjon igazak-e a kereskedők elbeszélései arról, hogy élnek még ott magyarok (ez nagyjából a Magna Hungariának nevezett területet fedi). Julianus barát több társával el is indult, számos viszontagság kísérte az utat, de végül megtalálták a keleten maradt magyarok egyik nagyobb csoportját. Hogy lazán beszélgetni tudtak, az már csak utólagos hozzáköltés lehetett, mert minimum 300–400 évvel azelőtt elszakadt csoportról lehetett szó. Inkább egyfajta magyar - kipcsak - Activity keverék lehetett, ahogy kommunikálni tudtak (Julianus Domokos-rendi szerzetes volt, aki beszélhette a kipcsakot, mert a rend végezte a Havasalföldön a kunok térítését). Itt Julianus mwgtudja, hogy a tatárok elég masszívan közelednek és bekebeleznek mindent, úgyhogy visszatért a Magyar Királyságba, ahol beszámolót készített/készíttetett az útjáról. IV. Béla a tatárjárás után ismét küldött expedíciót a keleti magyarokhoz, de akkor már nem találták őket (vagy a tatárok megsemmisítették/szétszórták őket, vagy sose léteztek, Julianus csak kitaláltak őket, hogy a küldetése ne tűnjön teljes kudarcnak)
aug. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Mert a nyelvtani szabályok lényegében megegyeznek, és a szókészlet egy tekintélyes része is rokon eredetű. Én afelé hajlok, hogy a finnugor és a türk nyelvek valójában egy nyelvcsalád, amit politikai okokból választottak ketté.
aug. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%

3/7 UlfOrmson ***** válasza:

59%

valami okból nem tudják elfogadni, hogy a finnugor nyelvcsaládba tartozunk

---------

1. Az ok hangot dúrgerni, rosszul beszélik, attól is, hogy nem török, hanem indogermán, talán germán, indogermán euk-tól ered, ahogy ucit, okász, unk. Így azt mondjuk, hogy raku.


2. Nem tud, hanem rak vagy duad.


3. Nem tartoz, ez egy bullshit németizmus, vagy indogermán possesív staládjé, vagy arjel, az indogermán ar-ra-re stumától.


4. Hát te talán, stakhogy én a magyar nyelvet beszélem, na jó, oké, nem az új-ónemmagyart, de a magyar nyelv indogermán és germán nyelv.


5. Bagoly, búgály búgja verébnek! A finngrizmus az egymentség nonplusultárja, durvább annál, hogy Jézus magyar! Stak nem van önreflexiód!

aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%

6/8 anonim ***** válasza:

10%

Mert a nyelvtani szabályok lényegében megegyeznek, és a szókészlet

--------

1. Olyan hang, hogy tan nem van, vagyis így nem, magyarul tana naknama azt rekkja, hogy dünn, a ten-től, ahogy teng, tenk...a-val flektálva.

2. Szablyája stka a hülyének van, magyarnak regály.

3.Lényeg egy nyelvkakilási zagyva hang.

4. Egyez egy bullshiz z-s verb, ezt dúrgerni.

5. A szó jevevényhang, dúrgerni, így stak hangot mondunk.

6. A kész etimológiája bizonylosza, így magyarabb a rejtvély, a rejt-től, re-rej-rejt.


7. A magyar nyelv grammatikája indogermán és germán, ahogy stak 50-60 török hang van, ahogy 0 fingár.

aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kürasszír ***** válasza:
89%

# 8


IDÉZLEK: "A magyar nyelv grammatikája indogermán és germán, ahogy stak 50-60 török hang van, ahogy 0 fingár."


Hát, én jól beszélek németül, de a német és a magyar nyelvtan totálisan más. A két nyelvnek nyilvánvalóan semmi köze egymáshoz.

aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 UlfOrmson ***** válasza:
62%
#9: kedves kürasszír, nem érdemes felhúznod magad rajta, ez egy idióta (vagy egy k*rvára unatkozó troll), akinek a mániája, hogy a magyar germán nyelv. időnként megjelenik itt és szétszemeteli a magyar ős- és nyelvtörténettel kapcsolatos kérdéseket. Nem érdemes foglalkozni, nem lehet hatni rá, de szerencsére (szembe sok délibábos "kutatóval") nincsenek követői, vagy ha vannak is, akkor nagyon kis számban
aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!