Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora az esély arra ,hogy a...

Mekkora az esély arra ,hogy a primitív,barbár,bűnöző személyiségű emberek megfordítják az evolúciót és az emberek nem okosabbaká válnak ,hanem butákká?

Figyelt kérdés

aug. 16. 19:10
1 2
 1/20 UlfOrmson ***** válasza:
87%
már a kérdés is hülyeség. Az evolúciót nem lehet megfordítani, mert nincs iránya
aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy az evolúció célja, hogy az emberek okosabbá váljanak?
aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Értsétek jól a kérdést.

Én azt láttom ,hogy egy bölcs,kutlúrált társadalom helyett inkább az ősemberk már már az állatok szintjéhez közeledünk vagy legalább is közelednek egyes emberek.Amivel nem is lenne baj ,ha nem csinálnának 2-3 gyereket is míg egy bölcsebb,kutlúráltabb ember nem csinál egyet sem ,mert a nők csicskának tartják.

aug. 16. 19:35
 4/20 Psycho ***** válasza:
90%

Az evolúció sosem kifejezetten azt "díjazta", aki műveltebb, okosabb, kultúráltabb. Vagy legalább is attól függ. Lehet, hogy azt, lehet, hogy nem.


Az evolúció arról szól, ki tud legjobban alkalmazkodni a körülménykehez. Ennyi, és semmi több.


Az, hogy szerinted a primitív, barbár, bűnöző személyiségű emberek rosszabbak, mint a művelt, bölcsebb, kultúráltabb embereknél, voltaképpen nem egy természetes szelekció alapú érvelés, hanem az erkölcsi-morális belső iránytűd (a saját értékrended) szüleménye.


Nem azt mondom, hogy ez baj, hanem csak azt, hogy érdemes tisztán látni ebben. Nyilván én sem örülök annak, ha a barbarizmus felé haladunk, és végképp nem akarom megvédeni a bűnözőket.


Csak azt mondom, hogy evolúciós szemszögből nézve nem feltételnül az erkölcsösség a kifizetődő. Az evolúcióban nincsenek értékek/erények. Vagyis csak egy: ki tudja továbbörökíteni a génvonalat?


Ha olyanok a körülmények, ahol az okos, művelt ember tud inkább szaporodni, akkor ezek a vonások fognak elterjedni.

Ha olyanok a körülmények, ahol az agresszív ösztönlények, akkor pedig ezek a vonások fognak elterjedni.

aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Az okostelefonok a kisgyerekek butulását váltják ki, tehát ettől jobban kellene félned.

Sok erőszakos bűnözőnek pedig kisebb az esélye a gyereknemzésre, különösen, ha hosszabb időt töltenek börtönben.

aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5-es

Az okostelefon az egy jó dolog.

Az internetről nagyon sok mindent lehetne tanulni ,ha az embereknek lenne arra esze ,hogy ne a másikat fotózza engedélye nélkül tegyék fel csoportokba stb.


A világról szerzett ismertek,információknak az áramlása hatalmas.

Aki ezt nem használja ki most az nagyot fog bukni.

aug. 16. 19:54
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

"Én azt láttom"

. Ettől még nem így van.


Az okostelefon meg többségében felesleges és ártalmas.

aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

"Amivel nem is lenne baj ,ha nem csinálnának 2-3 gyereket is míg egy bölcsebb,kutlúráltabb ember nem csinál egyet sem ,mert a nők csicskának tartják."

Valószínűleg úgy gondolják, hogy aki naphosszat a neten nyomatja az incel picsogást, az nem lenne jó apja a gyerekeiknek.

aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es

Ez az én nézőpontom.

Én azt mondom ,amit én látok.

Nem egy ismerősöm van ,aki bölcs és kultúrált ,de a nők csicskának tartják ezért nincs barátnője.


Az okostelefont pedig nem is értem ,hogy miért nem kötik engedélynek vagy miért nincs olyan ,hogy rendőrségnél jelentést teszek és megvonják végső esetben a telefonhoz való jogot a visszaélő személytől ,akikből nem kevés van.

aug. 16. 20:44
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
#9: és miből gondolod, hgy az, hogy a nők számára nem vonzó, annak bármi köze van a kultúráltságukhoz?
aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!