Magyar - Szláv - Egyiptomi rokonság?
Elég érdekes kérdés fogalmazódott meg bennem. Ugye van a Tát/Tót kifejezés, ami elvileg szláv eredetű, de ha csak nem vagyunk rokonai a szlávoknak (ami nem kizárt, hogy azok vagyunk) akkor kötve hiszem, hogy szláv eredetű lenne a tát/tót, hiszen a magyar ős vallási vezetők a "Táltos" kifejezés, más néven "Tát"os ebből a tát/tót-ból ered. Sőt azt mondják, de ez már összeesküvés elmélet része, hogy a tát/tót kifejezés, egyiptomi és Tót(h) istentől ered.
Most ha attól eltekintünk, hogy van-e ilyen kapcsolat a Magyarok és az egyiptomiak között vagy a szlávok és az egyiptomiak között. Hogyan lehetséges az hogy az elvileg szláv szó a magyar ős vallás vezetőit jelenti?
Egy-egy szó alapján rokonságot keresni butaság.
Ennyire rövid szavakkal pedig különösen butaság.
Még egyszer: SOHA nem nézik a rokonságot néhány egyező (vagy hasonló) szó alapján. Soha.
Nincs értelme, mert szavakat simán át is lehet venni egymástól, akár közvetítéssel is - úgy, hogy a népek még csak nem is találkoztak egymással.
az eeszmefuttatásod már ott megbukik, hogy a tót nem szláv és nem is magyar szó (mi magyarok a szlávokra használjuk, de nem tőlük vettük át).
"Egy korai tauti, touti alak fejleménye, de az átadó nyelv bizonytalan. A szó beletartozik egy ‘nép’ jelentésű indoeurópai szócsaládba: gót thiuda, ófelnémet tiut, teut, lett tauta, latin Teutoni; ez a forrása a németek saját Deutsch nevének is. A magyar szó előbb általában a szlávokat, majd azokat a szláv népeket jelölte, amelyek magukat slovenskinek nevezték (szlovének, szlovákok), s a 19. században szűkült le a jelentése végleg a szlovákokra." (Magyar etimológiai szótár)
Illetve az is egy elég masszív buktató, hogy Thot, egyiptomi isten eredeti neve Dzsehuti volt
A szlovákokat nem ezért nevezik tótoknak, hanem azért, mert Tótországból (mai Szlavónia területén) telepítették fel őket a törökök elől.
Az egyiptomi isten neve pedig nem Toth, hanem Thot. Ráadásul ez a görög neve, az egyiptomiak Dzsehutinak nevezték.
Némi tudás gátolna a megszaladt fantáziában. És még talán a helyes irányba is terelne?
nem túl bonyolult, de talán ekkor meg kéne magyarázni a 2-3 ezer év különbséget.
Ám kérdésed utolsó mondatára a válasz könnyű. A világ bármely két nyelvében találsz néhány szót, amelyet egyaránt használ a kép nép rendkívül eltérő jelentéssel. Ez a természetes, az emberi száj és torok, ami a szavakat formálja, elég szűk tartományban képes hangot kiadni. A pár ezer nyelv pár tízezer szava között rengeteg azonos akad.
Ám aki keveset tud, de érteni szeretne, meglódítja fantáziáját és bárhonnan bárhová eljuthat. A képzelőerő végtelen.
8-as.
Hol itt a fantázia?
1. A tát - tót szláv
2. A tát - magyar "táltos".
Ezek tények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!