Az ókorban az egyiptomiak rendelkeztek a legtöbb orvosi és anatómiai ismerettel a múmiakészítés miatt?
Igen, de azért más kultúrák is hozzátettek ezt-azt:
Görögök: Az ókori görög orvosok, mint például Hippokratész és Galénosz, jelentős hatással voltak az orvostudomány fejlődésére. Galénosz részletes anatómiai vizsgálatokat végzett, bár főleg állatokon, és számos orvosi szöveget írt.
Rómaiak: A rómaiak átvették és továbbfejlesztették a görög orvosi ismereteket. Galénosz, aki Rómában élt és praktizált, különösen nagy hatással volt a római orvostudományra.
Kínaiak: Az ókori Kínában is fejlett orvosi ismeretekkel rendelkeztek. A "Sárga Császár belgyógyászati könyve" (Huangdi Neijing) részletesen tárgyalja a diagnosztikai és kezelési módszereket, beleértve az akupunktúrát és a gyógynövények használatát.
Indiaiak: Az ősi India orvostudománya, az Ájurvéda, szintén jelentős orvosi és anatómiai ismeretekkel rendelkezett, és sokat foglalkozott a test és a lélek közötti egyensúllyal.
Állítólag a mumifikálások csak kis mértékben járultak hozzá az orvoslás fejlődéséhez, mert mások voltak a gyógyítók és mások a mumifikálók. Az akkor viszonylag jó orvosi ismereteknek a viszonylagos gazdagságnak, a fejlett írásbeliségnek volt köszönhető.
Egy orvoslásról szóló előadásban azt mondták, hogy szinte minden olyan betegséget tudtak gyógyítani, ami magától is meggyógyult volna. Ezt utána sokáig nem tudta elmondani magáról az orvostudomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!