A francia forradalmárok igazi hősök voltak, akik megunták a gazdagok dőzsölését, és ledöntötték a rendszerüket?
# 3
Egyébként Franciaországban még 1871-ben is nyertek választást katolikus, monarchista politikai erők, sőt még 1889-ben, 100 évvel a nagy francia forradalom után is majdnem a szavazatok felét kapták a választásokon.
A katolikus, monarchista erők csak a megosztottságuk miatt nem állíthatták vissza a monarchia valamilyen formáját a köztársaság helyett.
Ugyanis Franciaországban 1871 után három monarchista párt létezett:
1.) Bonapartisták, akik Napóleon rokonát akarták császárként a trónon látni, egy katolikus-konzervatív Franciaországban.
2.) Legitimisták, akik az 1830-ban megbukott utolsó Bourbon-házi francia király, X. Károly utódait szerették volna királyként látni a trónon, egy katolikus-konzervatív Franciaországban.
3.) Orléanisták: akik az utolsó francia király. az 1848-ban megbukott Lajos Fülöp utódait szerették volna királyként látni a trónon, egy katolikus-konzervatív Franciaországban.
#13 (06:41) aranyköpésének érthetőre fordítása:
Isten, haza, család = Megfélemlítés, hadkötelezettség, maffia
14#
Értelmezd így, ha neked úgy tetszik.
# 17
Ezzel az a gond, hogy a nagy francia forradalommal járó vérfürdő és terror (minimum 215 000 megölt ember, de valószínűleg jóval több) nélkül például Nagy-Britannia a 18-19. században minden téren sokkal jobban és gyorsabban fejlődött, mint Franciaország.
Tehát nemhogy ugyanazokat az eredményeket, de még jóval többet békés, szerves fejlődés és reformok révén érték el a britek.
A nagy francia forradalom pozitív változásai maguktól is megtörténtek volna a felvilágosodás révén.
Például a Habsburg Monarchiában, így Magyarországon is óriási, előremutató reformokat hajtottak végre a felvilágosult abszolutista uralkodók, még a francia forradalom előtt. De ugyanilyen nagy társadalmi-gazdasági reformprogramok futottak Poroszországban, Spanyolországban, egyes itáliai államokban, stb.
Tehát Európa állapota egyáltalán nem statikus volt 1789 előtt, hanem óriási változások történtek már addig is a 18. század során.
A nagy francia forradalom kétség kívül gyorsította a változásokat, de ezek nélküle szintén végbementek volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!