A liberalizmus, abban a formájában amiben megvalósul, másnak is gonosznak tűnik?
1
Vélhetően az anyagi vonzata és a lazább vízumpolitika miatt.
"Minden eddigi tradicionális érték felszámolódik mint például a család, erkölcs "
Nálunk elvileg keresztény-konzervatív illiberalizmus van, olyan gyöngyszemekkel mint Borkai, Szájer, Kaleta, Deutsch vagy éppen Kósa. Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy ez lenne a követendő példa.
De a "törvény határáig elmenjen személyes ambíciói megvalósítása" kategóriában is lehetne szép számmal hozni a példákat (a teljes nemzeti konzervatív yacht klub)
Szerintem téged csak megijeszt hogy az emberek szabadabban élhetnek, és nem tudod hogy mire számíts tőlük. Milyen egyszerű lenne egy olyan világ, ami egy naaaagy nagy család, és mindenki számára meg vannak adva az értékek amiket követnie kell, aki meg kilóg ebből, arrol azonnal lehet tudni hogy "gonosz". Egy idealisztikus álomképet akarsz ahol nem kell versengened másokkal, nem kell megküzdened mások tiszteletéért, és alap hogy mindenki elfogad. Ilyen sosem volt...
Számomra inkább az a hiúság és erkölcstelenség, hogy egy bizonyos csoport megszabhatja hogy másoknak hogyan kellene élnie, és elitélheti az ártatlan, senkinek sem ártó embereket is a saját értékrendje alapján.
Ha családot akarsz, akkor lehet családod. Ha erkölcsösen akarsz élni (bár a jó ég tudja hogy ez mit takar) akkor élhetsz erkölcsösen. Ha nincsenek különösebb ambícióid, akkor nem kell semmit elérned az életben, kit érdekel.... De azt ne fájlald, hogy mások a saját belátásuk szerint élhetnek.
Az meg, hogy a tradicionális világban nem voltak ambíciózus, törvénysértő, hataloméhes emberek, az nevetséges abszurdum. Lehetne vitatkozni, hogy a konzervativizmus pont hogy a hatalommal való visszaélés melegágya.
“ Ha családot akarsz, akkor lehet családod. Ha erkölcsösen akarsz élni (bár a jó ég tudja hogy ez mit takar) akkor élhetsz erkölcsösen. Ha nincsenek különösebb ambícióid, akkor nem kell semmit elérned az életben, kit érdekel.... De azt ne fájlald, hogy mások a saját belátásuk szerint élhetnek.”
Ez folyamatos konfliktushoz, súrlódáshoz vezet mert egy 100 fős csoportnak 100 féle értékrendje van és 100 féleképpen értelmezik a jót, a helyest.
Ez rosszabb mint amikor az értékrend egységes így az emberek megértőbbek egymással, együttműködőbbek és kevesebb a konfliktus. Ritkább a mentális betegség, stressz, nagyobb a nyugalom, boldogság és közösségi összefogás.
A liberalizmus tulajdonképpen darwinista szelekció törvények köré szorítva.
Ronald Reagen, egykori amerikai elnök ezt mondta 1975-ben:
"Ha a fasizmus valaha is megérkezik Amerikába, akkor az a liberalizmus képében fog jönni."
8
A liberalizmusban sincs szabad beszéd.
Lásd az online térben, médiában létező cancel (vagyis lejárató) kultúra. Ez mind felső utasításra történik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!