Mitől függött, hogy deportálták, vagy munkaszolgálatra küldtek valakit a II. Világháborúban?
Nekem az egész elég zavaros.
Egy munkatársamat egyszer megkérdeztem, ha annyira borzalmas volt a lágerekben, miért jár vissza minden évben Auswitzba. Csak annyit mondott, hogy "ott is csak dolgozni kellett". Összesen vagy 5-6 lágert sorolt fel, amerre járt.
A legtöbbről sosem hallottam.
A másik musz-os (munkaszolgálatos) volt, ő azt mondta, attól függöt, milyen volt a sorsuk, hogy milyen parancsnokuk volt és nemcsak zsidók voltak köztük, többen valamiért nem foghattak fegyvert (vallási okokból ?!).
4. Igen elég ha számolgatunk kicsit :D 100év körül?
Voltak megsemmisítő táborok munkatáborok a koncentrációs táborokon belül.
Tehát ott is volt egy szűrés az alkalmasságra pl. Mengele által.
Ja és ott sem csak zsidók voltak, hanem romák, melegek, kommunisták, politikai foglyok.
#4
Én sem vagyok már mai csirke: 75.
A zsidók deportálása Magyarország német megszállása (1944.03.19.) után kezdődött, a háborúban való részvételünk meg 1941-ben. Munkaszolgálatra azokat a hadkötelezetteket hívták be, akik fegyveres szolgálatra valami miatt nem voltak használhatók. Jogszabályi okból tipikusan a zsidók voltak ilyenek, de - ahogy valaki korábban megjegyezte - valóban nemcsak ők vonultak be munkaszolgálatra, ahol a sok esetben állatias, szadista keretlegények kénye-kedvének voltak kiszolgáltatva.
Mire jött a deportálás a katonaköteles zsidók már rég a fronton voltak, így a haláltáborokba inkább az idős férfiak, nők és gyerekek kerültek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!