Tényleg az angol a legkönnyebb neyelv?
"Tényleg az angol a legkönnyebb neyelv?"
Értelmetlen kérdés, két okból.
1. Egy csehnek a szlovák a legkönnyebb idegen nyelv, egy dánnak a norvég. Tehát a nyelvek könnyűsége függ attól, hogy ki számára könnyű/nehéz.
2. Magas szinten megtanulni angolul nehéz, primitív szinten könnyű. Az a nyelv a legnehezebb, amin a legmagasabb szinten meg akarsz tanulni.
Ennek ellenére vannak nyelvek, amelyek objektíve nehezebbek a külföldi számára, mint mások. Pl. a finnek és angolok számára egyformán totálisan idegen és ismeretlen nyelv a szuahéli és a kínai is. Mégis, a szuahélit gyorsabban meg tudják tanulni, mint a kínait, mert a szuahélinél elég a szavakat megtanulni, úgy írják, ahogy kiejtik, a kínaiban viszont két különböző dolog a szót megtanulni meg a kis képecskét hozzá. De mondjuk az, hogy egy kínai vagy egy bantu néger számára az angol vagy a francia vagy a spanyol nehezebb-e, az nehezen eldönthető kérdés. Az angol nincs a nehéz nyelvek között, biztosan könnyebb a kínainál vagy az arabnál, de hogy a legkönnyebb lenne, az erősen vitatható. Pl. az angol kiejtés igen nehéz. Az olasz kiejtése egyszerűbb, a vietnamié bonyolultabb. A német kiejtés egyszerűbb az angolnál, de a nyelvtana lényegesen bonyolultabb. Stb.
Egyébként az esperanto a legkönnyebb nyelv, direkt azért csinálták, hogy könnyű legyen, csakhogy nem igazán élő nyelv.
10-14 12:24
Ez hülyeség, semmi köze a valósághoz.
10-15 10:44
Az "igeidők" száma nem nagyon befolyásolja a nyelvek nehézségét. A németben kevesebb igeidő van, mint az angolban, mégis nehezebb használni őket. A magyarban alig vannak igeidők, mégsem egyszerűbb nyelv az angolnál. Az oroszban sincs sok igeidő, mégis valószínűleg nehezebb az angolnál (bár ez már vitatható).
10-15 20:18
Alapszinten kommunikálni a kínai roppant egyszerű, talán az angolnál is egyszerűbb. Amíg nem kell írni/olvasni.
tegnap 16:37
Vannak nehézségi sorrendek a nyelvekről, de nem az egyes nyelveket állítják sorrendbe, hanem csoportosítják őket. A legkönnyebb (I. kategóriás) nyelvek a germán nyelvek (kivéve: izlandi, feröeri, német) és az újlatin nyelvek (kivéve román), a kicsit nehezebbek (II. kategória) az olyanok, mint a német, a szláv nyelvek, a magyar, a héber, a török stb., végül a nehéz nyelvek (III. kategória) pl. a kínai, japán, koreai, arab stb. Vannak 4 kategóriás felosztások is, sőt, 5 kategóriásról is hallottam már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!