Mi történik akkor, ha a társadalom többsége olyan dolgot képzel, és a szerint él, ami nem létezik vagyis tévképzet?

Figyelt kérdés
2023. júl. 2. 01:51
1 2
 1/20 Mojjo ***** válasza:
71%
Négy egymás utáni kétharmad.
2023. júl. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1

Egybites itt nem politikáról van szó, ez bármi lehet, válts rovatot, de javaslom a politikát, pszichológiát!

2023. júl. 2. 02:14
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Semmi sem történik. Az a pár ember, aki tovább lát az orránál, szarul érzi magát, ennyi.
2023. júl. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Pedig jó poén volt az 1es válasza, ráadásul igaz is.
2023. júl. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4

Le lehet állni a trollkodással!

2023. júl. 2. 02:51
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Semmi mitörténne? A világ jelenleg is igy müködik. Ha a valoság kezd nagyon fájó lenni akkor hozzá igazitják kicsit az elképzeléseiket, vagy kitalálnak pár újjat.
2023. júl. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Vallásnak hívjuk.
2023. júl. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

Elkezd leépülni a társadalom és elő a háborús konfliktusok ideje.


Igen, ahogyan az előző írja, a vallás az egyik intézményesen beállított fő pszichológiai méreg, a többiről pedig gondoskodik a tömegmédia és az oktatás teljes leépítése.

2023. júl. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Lényegtelen az adott dolog valóságtartalma, amíg társadalmi egyetértés van.


De nem értem a kérdést, tele vagyunk ilyen előítéletekkel, erkölcsi állásfoglalásokkal, hagyományokkal, meggyőződésekkel, tévhitekkel... stb., amik mind nélkülözik a valóságalapot, szóval hogy merült fel egyáltalán, mint újdonság?

2023. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Akármilyen faramuci, de szinte mindenben így élünk.

Tényleg ott vannak a vallások, de ilyen volt, vagy ilyenné vált a kommunizmus, vagy inkább szocializmus is, mert a kommunizmust csak 'építettük', de be lehet vallani, hogy van ebből jócskán a demokráciákban is, mert az igazi hatalom eddig még nem volt ténylegesen a nép kezében soha, bár azt el kell ismerni, hogy még mindig a demokratikusoknak nevezett országokban a legjobb a helyzet, legalább is a felszínen.

Ábrándokban élünk az egyenlőséget (és sok mást) illetően, bár azért nyílt kasztrendszer már kevés helyen van, de burkolt formában sok helyen létezik és a kasztok határait akkor is nehéz áttörni és csak keveseknek sikerül, ha nincs is valójában rendszerbe állítva, meg esetleg csak romának nevezik a páriákat.

Meglátni és ki is mondani, tudatosítani a valóságot nem könnyű, a pénz hatalma mindent befolyásol, a köz tájékoztatását is és a propaganda hat ránk, bár nem mindenkire ugyanaz és ugyanannyira, aztán meg mindannyian valamennyire drukkerek vagyunk, mert ugye a Fradi, vagy az Újpest akkor is a legjobb csapat, ha ripityára verik és mindig annak a politikai erőnek van igaza, amelyiknek a támogatói vagyunk és a negatívumaikat jelentéktelennek véljük.

Bizony nincs rend a fejekben és a legtöbb ember részrehajló és még azok sem mentesek ettől, akik ki akarnak maradni, bevallom magam is ilyen vagyok, pedig tudván tudom, hogy nem lehet kimaradni, mert az is politika, ha valaki nem is szavaz, nem is akar politizálni, rá ugyanúgy érvényes a végeredmény, meg aztán az ilyenek reakciójával is számolnak és benne van az érdekek, érdekszférák metszéspontjában és a paletta résztvevői egyikének a tartózkodása szinte biztosan kedvezőbb, mint a másiknak, vagy a többinek, így akaratlanul is befolyásolja az eredményt, hiába akart pártatlan maradni.

A világ mindig is bonyolult volt, mert semmi sem áll magában, minden kölcsönhatásban van mindennel és mindenki befolyásolva is van neveltetése által, vagy vélt és valós érdekeit követve, így elképzelhetetlen egy igazán racionális világ, különösen, hogy a dolgok nem fekete-fehérek, hanem árnyalatokban léteznek és mindenben van legalább áttételesen jó és rossz is és nagy kérdés, ki mit vél fontosabbnak esetenként.

Az pedig a teteje a dolgoknak, hogy az egyén véleménye általában nem sok vizet zavar, mert a többség akarata dönt, nagyon szerencsésnek, vagy kiemelkedőnek kell annak lennie, aki formálni tudja a világot, bár kétségtelenül vannak ilyenek is.

2023. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!