Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kinek tulajdonítható ez a mondás?

Kinek tulajdonítható ez a mondás?

Figyelt kérdés

Régen láttam a TV-ben egy dokumentumfilmet melyben elhangzott, hogy egy despota vezető állítólag a következő mondással kampányolt:


"Megöltem apádat, anyádat - tehát szavazz rám!"


A kérdéses vezető valószínűsíthetően egy afrikai diktátor volt. Több emlékem nincs a témában, de szeretném megtalálni a cinikus hangvételű idézet forrását.


(Megjegyzem még, hogy azért nem a politika kategóriában írtam ki ezt a kérdést, mert nem aktuálpolitikai esemény, és valószínűleg itt több alkalmas ember fog ránézni a feltett kérdésre.)



2023. ápr. 13. 02:33
 1/7 A nagy Levin ***** válasza:
50%

Ez valami nem igazán közismert, vagy kitalált dolog lehet, esetleg nem jól emlékszel, de rákerestem magyarul és angolul is több verzióban, és még közelítő találat sem volt.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

2023. ápr. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Prokopf ***** válasza:
Vallási témájú dokumentumfilm volt?
2023. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Prokopf - nem hiszem, hogy vallási témájú lett volna. Inkább valamilyen polgárháborús állapotokról, meg társadalmi problémákról szólhatott. Régen láttam, és ez a mondás nagyon megmaradt belőle.


A testvérem is emlékszik, hogy együtt néztünk a TV-be valamit, és ez a kijelentés elhangzott a műsorban - tehát biztosan nem csak képzelem a dolgot. Az évek során többször felemlegettük a kérdéses mondatot. Lehetséges, hogy az apartheiddel volt összefüggésben a téma, de már ez sem biztos.

2023. ápr. 13. 15:02
 4/7 Prokopf ***** válasza:
Gyarmatosítói logikai érvelés: a feketék olyanok mint a gyermekek, ezért a "felsőbbrendű" fehéreknek kell "apáskodni"(, illetve "anyáskodni") felettük. A logikai tere az "érvelésnek" gyakorlatilag ugyanaz, mint az előző kérdésembe foglalté. A helyiek a szlogent nálunk valószínűleg sokkal jobban értették...
2023. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Esetleg valamelyik On The Spot rész? Volt évad diktátorokról, abban volt pl. egy afrikai emlékeim szerint. Meg van apartheidos rész is, abban is lehetett esetleg.
2023. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi mindenkinek - aki igyekezett komolyan megválaszolni a kérdést, már megtaláltam a választ.


A kérdéses idézet Charles Tailor, Libéria egykori elnöke kampánymondata volt - méghozzá sikeres, mert meg is választották!


[link]


(Hát, amilyenek a választók, olyan a választottjuk is - ez van.)

2023. ápr. 17. 01:27
 7/7 A kérdező kommentje:

A magyar fordítás más személyben hangzott el, ilyen (talán ez a pontosabb) angol verziót találtam:


He took 75% of the vote from a war-weary electorate desperate for an end to the violence. One of Mr Taylor's campaign slogans ran:


"He killed my Ma, he killed my Pa, but I will vote for him."

2023. ápr. 17. 01:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!