1500-2000 év múlva az akkori emberiség ugyanolyan nosztalgiával fog visszatekinteni jelenkorunkra, mint ahogy azt most mi tesszük az ókori görögökkel, rómaiakkal, egyiptomiakkal, stb...?
Most tegyük félre ki mit gondol az ókori Egyiptomról és pláne melyik vámpír viseltetik nosztalgikus érzésekkel iránta, de alapvetően ennek a kornak a megítélésére vonatkozó kérdés megsaccolása is enyhén problémás.
Ha lesz emberiség 1500-2000 év múlva és nem a túlélésért harcolunk, hanem továbbra is élhető fejlődő civilizációnk lesz, akkor olyan mértékben haladta meg a jelenkor problémáit, hogy a gondolkodása az emberiségnek elképzelhetetlen irányba kellett változnia, szóval, hogy ők hogyan ítélnek meg minket az kb. a ki tudja kategória.
A régi korok kultúráját minden korban érdeklődéssel tanulmányozták, szóval biztos meg lesz ennek a kornak is a maga “rajongója”.
Pont ugyanúgy aligha. Tekintve hogy az ókorról törött cserepeken, kőbe vésett iratokon, ásatások stb. által tájékozódunk.
A mi korunkból pedig temérdek mennyiségben lévő fénykép, videófelvétel stb. formájában több mint valószínű rendelkezésre fog állni, jóval részletgazdagabb ismeret. Olyan embereket látnak élni mozogni, beszélni (videófelvételeken) akik már több mint ezer éve nem élnek. Úgy gondolom ez teljesen más és jellegű és minőségű "nosztalgiát" fog kiváltani mint jóformán törött cserepekről tájékozódni és azon kevés emberek írásai által akiknek az írásai egyáltalán fennmaradtak (nem beszélve hogy akkor a népesség arányában alig volt ember aki egyáltalán tudott írni).
Akkora távlatból szerintem lesz némi kavarodás, mert pár évtized változása nekik semmit nem jelent majd.
A szakértők fognak csak tudni esetleg pár dolgot, ilyeneket, hogy a fasiszta Vilmos császár atombombát dobott Mao Ce Tungra és a homoszexuális hippi négerek lelőtték Kennedyt, aki leopárdokat vitetett Vietnámba mert annak kommunista elnöke Putyin az ott lakó zsidókból fejlesztette a gázt és ezzel világgazdasági válságot okozott és ezt csak úgy lehetett mérsékelni, hogy afrikai és arab rabszolgák milliárdjait toloncolták Európába, ám ők Spartacus vezetésével fellázadtak és felgyújtották a Notre Dame-ot, de akkor Napóleon sikeresen legyőzte a marsi kolóniák lázadását és Lenin vezetésével a jakobinusok megalapították a világ Nemzetközi Valutaalapját, ami ellen a jobbágyok keresztes hadjáratot hirdettek és ekkor egy híres görög hadvezér, Mikisz Theodorakisz Alexandrosz aki feltalálta a Cézár salátát, elmondta ikonikus szavait, hogy: -te is fiam Blútusz.-
Én is pont ilyeneket gondoltam, mint az előző. Attól tartok, egy ókori egyiptomi befonná a szemöldökét, ha megtudná miket “tudunk” róluk. Nem értené, hogy miért tudja mindenki, hogy ki volt a Tutankhamon, vagy Nofretete, Nefertiti, Nufrututu, vagy bárhogy is kell valójában mondani, és ha már tudjuk, hogy ki volt, miért hisszük azt, hogy nagyon hosszú nyaka volt. Ahogy egyre távolabbra megyünk vissza az időben úgy válnak egyre esetlegesebbé az ismereteink.
A mi korunkból persze rengeteg adat maradhat meg 2000 év múlva, tehát a szakemberek sok valós ismerettel rendelkeznek majd rólunk, de az az átlagember nem, így az a duma, amit előző leírt, az akkori történelem érettségin azért fog érni egy négyalát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!