Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyarország 2004-es csatlakoz...

Magyarország 2004-es csatlakozása az Európai Unióhoz felgyorsította a hazai népességfogyást?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 10:01
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Lényegesen nem, mert a nem EU-tag Szerbiában, Boszniában, Ukrajnában is aki tud, nyugatra megy dolgozni.
2022. nov. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

2004 önmagában valószínűleg nem. Nem reális, hogy az emberek az egyik napról a másikra egy új rendszert ilyen szinten kihasználjanak.

Valószínűleg a külföldi nyaralások voltak, amik során először kipróbálták.


Utána viszonylag hamar beütött a válság, így kis tőkével inkább itthon maradtak, mivel nyugaton akkor is drágább volt minden.

Miután a válságból kijöttünk és a fidesz alatt csak rosszabb lett az ország helyzete, akkor már reális, hogy érzékelhető tömeg indult kifelé.

2022. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen az EU-hoz való csatlakozásuk hatékonyabbá tette a közép-európai gyarmatok adóztatását - tehát ez egyértelműen kihatott az elvándorlási és a szaporodási hajlamra is!
2022. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
#1 azért jóval egyszerűbb az élet, ha EU-tagországból mész
2022. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
100%
Igen. Hiszen a fiatalok nagyobb arányban mennek külföldre. Valamelyik évben olvastam, hogy minden hatodik újszülött magyar állampolgár külföldön születik.
2022. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Helyezzük ezt történelmi viszonylatba! Ebben az országban sosem szaporodtak szívesen. Már a honfoglalás után probléma volt a népesség szaporodásával. Mindenféle betelepítések voltak a legelső pillanattól kezdve főleg a határvidékekre. Erdélybe és Északra hoztak szászokat, nagyon sok olasz vallon telepes jött. Végül az lett a megoldás, hogy a szlávok foglalták el a határterületeket (délen meg a románok) és ők népesítették be. Ennek mi volt az oka? Az, hogy itt sose érdekelt senkit, hogy az emberek hogyan érzik magukat és mit szeretnének. Az elvándorlás és a népességfogyás Közép-Európában (és tőlünk keletre) mindenhol ugyanolyan probléma. A börtön jellegen kívül a másik probléma, hogy aki itt akart valamit az idejött és elvette, azaz ez a térség egy nagy átjáróház. Ilyen értelemben az EU-nak erre nem sok hatása van.
2022. nov. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

"Ebben az országban sosem szaporodtak szívesen. Már a honfoglalás után probléma volt a népesség szaporodásával. "

Ez azért ebben a formában nem igaz.

A honfoglalás után azért volt kevés a nép, mert eleve kevesen jöttek, és ehhez képest túl nagy területet foglaltak el, túl hosszú határvonallal. Tehát egy esetleges támadás során a ritkán lakott területről nem tudtak volna elég véderőt összerántani, ezért fogadtak be vazallus népcsoportokat.

A későbbiekben meg az átvonuló hadjáratok miatt fogyott folyamatosan a nép. Nemcsak falvak, hanem ennél sokkal nagyobb területek néptelenedtek el, ezért kellett újból és újból pótolni a földműveseket.

Mikor a helyzet kissé normalizálódott, a XIX. sz-tól, akkortól egyre erősebb földhiány lépett fel. A XX. sz. első felében már a termés harmadáért, negyedéért is vállaltak földeket azok, akik venni nem tudtak. Ebben az időben hiába volt valakinek pénze, egyszerűen nem volt föld, amit megvehettek volna, olyan szapora volt a lakosság. Mindezt az egészségügy fejlődése még csak fokozta, már nem halt meg a gyerekek 3/4 része a felnőttkor elérése előtt.

2022. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!