Milyen építmények álltak eredetileg a katedrálisok, templomok helyén, melyekre épültek?
Európában is keresztbe-kasul húzhatók egyenes, ún. leyvonalak a különböző történelmi építmények között. Nyilvánvaló hogy annak idején nem műholdas térképen jelölték ki ezen építmények helyét ilyen nagy pontossággal. Felmerül, talán nem is kellett, a koordináták, a helyszínek adottak voltak. Nagyon is lehetséges magyarázat az egyezésekre hogy ezek a templomok stb. korábban ugyanezeken a helyeken korábban állt építményekre épültek. Hasonló „vonalakból” még van bőven.
Én meg húztam gondolatban egy egyenest a fél országon keresztül, és rajta van jó pár vízimadár fészkelőhely. Ez pont olyan.
Amúgy a mai templomok helyén vagy nem volt semmi eredetileg, de sok van, amelyik korábbi, főleg Árpád-kori templom helyére épült.
Szia,
Érdekes elmélet, nem ismertem, utána fogok olvasni, köszi.
Első blikkre ami szemet szúrt, hogy az összes hozzászólás fekete-fehéren látja a témát.
Miért ne épülhetett volna néhány épület direkt egy vonalban, pláne olyan korban, ahol az ilyen fajta helymeghatározás még fontosabb volt?
Viszont azzal is teljesen egyetértek, hogy biztos sok olyan eset van, ahol a nagy számok törvénye szerint rásütik valamire, hogy Leyvonal. A Nagykanizsai és a Mátészalkai Tesco között is tudsz leyvonalat húzni, mégsem hiszem, hogy ezt egy ezoterikus Tesco papság direkt így találta ki.
A csillagászat régen sokkal fontosabb volt, hihető számomra, hogy ahhoz kötődik.
6: Köszönöm a támogató hozzászólást! :)
7: A település-szintű vizsgálódás nem illik ennek fórumnak a kereteibe.
Pl. Szentendre városban a domborzat és a Dunára való rálátás miatt ideális helyszín a Várdomb lett volna, de ott már akkor állt valamilyen "szakrális" építmény, a katonai tábor pedig (későbbi elnevezéssel) a Paprikahegyre épült.
" A település-szintű vizsgálódás nem illik ennek fórumnak a kereteibe."
Valóban, azonban gondoltam valami forrással rendelkezel erről, ami alátámasztja. Ha nem, akkor mire alapozod?
"Szentendre városban a domborzat és a Dunára való rálátás miatt ideális helyszín a Várdomb lett volna"
És miért lett volna a mai várdomb az ideális helyszín? Tanulmányoztál valaha topográfiai, régészeti munkákat amik a régió ókori terepadottságait elemzik? Egyébként nagyjából 5 perc tudományos igényű leírást találni a római táborról, eszerint már egy korábban fennálló település nyomain lehetett építeni az erődöt, a terület tengerszint feletti magassága nem marad el a ma valamivel északabbra fekvő templométól, a keleti kapuról pedig tökéletes rálátás nyílt a Dunára, és a mai Horány területén fekvő hídfőállásukra, ahonnan a hadjárataikat, és egyéb műveleteiket indították keletre. Akkor mi a fene indokolja hogy nekik a "várdomb" lett volna az ideális, és nem volt tökéletes helyen az erőd ott ahol volt? Kicsit mintha úgy ferdítenéd a tényeket, hogy megfeleljenek az elméletednek.
"de ott már akkor állt valamilyen "szakrális" építmény"
A leírások szerint a római korban semmi nem állt ott csak egy pár síros temető, ahová bőven az erőd építése után kezdtek temetkezni.
6:
Itt nem arról van szó, hogy "ne épülhetett volna néhány épület direkt egy vonalban", hanem hogy az eköré szőtt elméletek, okfejtések tudománytalanok, nem bizonyíthatók. Ősi kultikus helyek hálózatára, energiavonalakra hivatkozni, össze-vissza vonalakat rajzolgatni inkább az ezotéria területe, nem a tudományé. Amikor konkrétumokat kérsz akkor meg borul a kártyavár. Ez nem fekete-fehér gondolkodás, hanem kritikai gondolkodás ami a tudományosság alapja. Persze lehet hinni is, a hithez erre semmi szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!