Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A ,,Sztálin halála" című film...

A ,,Sztálin halála" című film mennyire hiteles?

Figyelt kérdés

Persze tudom hogy vígjáték, bár ettől függetlenül biztos vannak benne humorosan bemutatott valós jelenetek.

Mondjuk szerintem nem annyira vígjáték, persze vannak mókás jelenetek, de nagyrészt én úgy tudtam nézni mint egy rendes történelmi filmet.


A film 2017-es


Tehát a kérdés

Mi az ami hiteles mi az ami csak félig és mi az ami egyáltalán nem az?



2022. okt. 21. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Semennyire
2022. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Kb. mint a Jojo Nyuszi.
2022. okt. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy szatíra és teljesen kielemezni h mi igaz mi nem azt ezen a fórumon lehetetlen.

A rendszer egy nagyon abszurd rendszer volt a film pedig ezt erősíti fel. Berija és Hruscsov közti hatalmi harc, Malenkov balféksége, Berija káosz teremtései és kegyetlensége igaznak mondható. Berija kivégzéséról biztosat tudni nem lehet a filmben lévő az egyik lehetséges forgatókönyv.


Filmben vegyesen vannak a valós, az eltúlzott és a kitalált események.

2022. okt. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Az pl mennyire igaz hogy Berija pedofil volt? Mert a filmben többször is van ehhez kapcsolódó jelenet

2022. okt. 22. 14:21
 5/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
4# Hát az köztudott róla, hogy "szerette" a nőket, de nem hiszem, hogy pedofil lett volna már ha ezalatt a cselekvőképtelen lányok megerőszakolását értjük.
2022. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Voltak valósféle jelenetei. Egy elég elborult bizar rendszer volt. Ezeket emeliki és kicsit el is túlozza.

De az elején van az a garnitura csere. Amikor mindenkit visznek kivégezni aki Sztálin halálakor az épületben volt. Az ennyire nem volt véres. De valoban cseréltek mindenkit.

Van egy ilyen utószó szerűség az viszont teljesen igaz.

Mármint,hogy egymást kivégezték a hatalomért. És ezért mindenki rettegett a másiktól.

2022. nov. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 A dácsánál nem csak azokat végezték ki, akik látták a halott Sztálint (orvosok, a két őr stb.)? A többieket csak elszállították.
2022. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából régen láttam. De a lényeg hogy a garnitúrát cserélték ha meghalt a vezető.
2022. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!