Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szlovákia általános infrastruk...

Szlovákia általános infrastrukturális szintje miért olyan tradicionálisan durván elmaradott Magyarországhoz képest?

Figyelt kérdés

Gondolok itt autópályákra, a mobil-telefonhálózat kiépítésének ideje is lassabban ment végbe, a DSL később a optikai kábelek ellátottsága, a mobil internetben a 2G 3G 4G 5G mindegyik jóval később jelent meg mint Magyarországon, a nagy nyugati tulajdonú bevásárlóközpontok is jóval később jelentek meg a szlovákoknál...

Szóval mi ennek a visszamaradottságnak az oka?



#igénytelenség #elmaradottság #Szovákok #infrastruktura #lépéshátrány
2022. okt. 20. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sikerült be oltani 6,5 milló embert ők már gyakorlatilag vezethetők .
2022. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

A szlovákok szándékosan nem foglalkoznak a magyar lakta területekkel, emiatt nagyon nagy különbségek vannak.

Ez biztos része a problémának.

2022. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem a déli szlovákiai területekről beszéltem, hanem általánosan Szlovákiáról.
2022. okt. 20. 11:11
 4/9 sadam87 ***** válasza:
100%

"Gondolok itt autópályákra,"

Mintha Szlovákiában lenne némi nemű hegy, ami megnehezíti az autópályaépítést. De például a vasút nekem jobbnak tűnt saját tapasztalat alapján, mint a magyar.

"a mobil internetben a 2G 3G 4G 5G mindegyik jóval később jelent meg mint Magyarországon"

Lehet. Mondjuk ha itthon utazok, némi túlzással az a meglepő, ha a településeken kívül sikerül mobilnetet elérni (alföldön is, nem a hegyek zavarnak be). A hegyek köztt Szlóvákiában sem olyan jó a mobilnet hálózat, de lényegesen használhatóbb, mint a magyar.

Szóval hamis az állításod, hogy elmaradottabbak lennének nálunk (persze van pár lepukkant régió, de az itthon is).

2022. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Mintha Szlovákiában lenne némi nemű hegy, ami megnehezíti az autópályaépítést."


Svájcban Bajorországban Európa legrégebbi autópályái futnak, némelyik a 2.VH előtt épült!

PEdig ott aztán sokkal heroikusabb durvább hegységek vannak ám mint a szlovákoknál.


Mégegyszer: Pozsonyban később jelent meg a mobil internet 2G 3G 4G 5G mint Budapesten vagy akár Győrött. Később nyíltak meg az első generációs GSM mobil telefon szaküzletek is. Ez igaz az első DSL és optikai kábel hálózatokra is,.

Miden szempontból visszamaradottabb volt.

2022. okt. 20. 15:23
 6/9 sadam87 ***** válasza:
91%

Nem tudom, feltűnt-e, hogy Svájc Magyarországnál is előrébb tart egy egész pöttyet. 🤣🤣🤣🤣

Egyébként meg nem állítottam, hogy nem volt elmaradottabb. Azt írtam, hogy most nem az.

2022. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem elmaradottabb. A nagy nyugati kereskedelmi áruházláncok, étterem hálózatok is ritkásabban és jóval később jelentek meg mint Magyarországon.
2022. okt. 20. 16:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Volt olyan nyugati dolog a kommunizmus bukása után ami előbb jelent meg a szlovákoknál mint Magyarországon? Szerintem gyakorlatilag semmi.
2022. okt. 20. 16:21
 9/9 anonim válasza:
38%
Menj el és nézz szét Pozsonyban. Aztán vond le a következtetést, hogy ki van elmaradva és miben. Életszinvonalon Szlovákia átlagban (!) jobban áll. Lehet valahol elmaradottabb, lassabban halad, viszont jobb munkát végez. Stabilabb hálózatok, jobb vasút, utak jobb állapotban vannak (aránylag), a pályák is jobb állapotban vannak. Már rég átált euróra… Magyarország mikor fog? Nagy lépés lenne. Minek az 5G ha még nem volt ami használja nagy menyiségben? Az Apple is késett az 5G képes telefonnal, mégis a legnagyobb gyártók egyike.
2022. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!