Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Trójai háborút tényleg a...

Trójai háborút tényleg a görögök nyerték meg, vagy Homérosz (vagy azok a személyek, akik a neki tulajdonított művek mögött álltak) csak a célközönségének akart a kedvében járni, megfelelni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

1. Akkoriban nem volt olyan, hogy "görögök". Trója egy volt a sok hellén városállam közül.


2. Homérosz életéről nem maradtak fenn megbízható források, az sem bizonyos teljességgel, hogy valós személyként létezett-e.


3. Nyilván valóan sok minden nem úgy történt, ahogy az Íliászban írva vagyon, de nincs okunk azt feltételezni, hogy valójában a trójaiak nyerték meg a háborút.


4. Kutatások alapján Trója a tűz martaléka lett azokban az időkben, amikor a homéroszi eposz játszódik. Tehát elég egyértelmű, hogy a háború során gyújtották fel.

2022. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Trója-amíg Schliemann ki nem ásta- félig-meddig a mítosz kategóriába tartozott. Nem kis részben Homérosz leírása alapján találta meg, tehát Homérosz egész pontos leírást adott Trójáról. Ugyan vannak egyéb (pl hettita) források, amik részben kapcsolódnak a trójai mondakörhöz, a trójai háborúról leginkább Homérosztól olvasatunk. Nincs elég egyéb helyről származó információ, ami alátámasztaná, vagy megcáfolná Homéroszt, tehát nem lehet eldönteni, mennyire hitelesen írt a trójai háborúról, de akár igazat is írhatott, legalább a fő vonalakban.. Az viszont tény, hogy a görögök (akhájok) abban az időben jelentős területeket foglaltak el a térségben.
2022. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
49%

Hogyne lettek volna görögök.


Az ókorban Görögországnak nem a mai modern Görögországgal azonos államformája volt és másoknak sem az ókorban. Trója egy volt a sok hellén (görög) város("állam") (polisz) közül. A "városállam" kifejezés egy elavult 1800-as évek beli szóhasználat.


A városállamok az ókor Görögországban (és máshol is) önkormányzattal rendelkeztek, és ilyen városállamok voltak a középkorban is még a reneszánsz idejében is az olasz városállamok, mint Firenze, Genova, Velence például. Nem a mai értelemben vett államok voltak és nem a mai értelemben vett országok voltak. De a mai városokkal sem voltak azonosnak mondhatóak.


A görög városok (polisz) közös vonásai:

- azonos vagy hasonló kultúra

- egymással versengtek az olimpiákon is

- saját pénzük volt

- a városok között szabad mozgás volt

- saját kormányzatuk volt

2022. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tappancska, már megint csak szőrszálat hasogatsz...
2022. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
40%

Ja persze nem voltak se görögök se rómaiak se egyiptomiak. :) Maják sem és a többi sem volt... :) Persze.


A kicsinyítő képző használatától még senki sem lett magasabb.

2022. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

A trójaiak a rómaiak hősei voltak, az itáliai őslakosokon kívül tőlük származtatták magukat.

Kedves kérdezők, ha a trójaiak görögök voltak, akkor görög harcolt görög ellen. De nem tudjuk, hogy kik voltak, mert nem ismerjük a nyelvet. A későbbi Trója már görög volt, úgyhogy feltehetően görögök nyertek.

2022. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!