Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A globalizáció ellenére...

A globalizáció ellenére Nyugat és Kelet (ezen belül Dél-, Délkelet- és Kelet-Ázsia) még mindig két külön világ a kultúra, társadalom, értékrend, stb tekintetében?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 14:25
 1/3 anonim válasza:
60%
Válójában nagyjából annyi közük van egymáshoz mint Európának Afrikához. Igaz, hogy az Európaiak által létrehozott rendszerben egy kontinensnek számít. Nyilván csökkentek a különbségek a globalizáció miatt, de azért nem ennyire. Pl. Magyarország még mindig eléggé különbözik Indiától.
2022. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

"kultúra, társadalom, értékrend"

A globalizáció valóban kihat ezekre is, de messze nem annyira, mint a gazdaságra, piacra és áruválasztékra, divatra, mobilitásra (utazás), kommunikációs csatornákra, stb. Vannak dolgok, amikben egy közösség nyitott a globális hatásokra (esetleg igényli), más dolgokban meg ellenállást tanúsít. Például a globalizáció hatása, hogy egyre többet tudunk a Távol-Keleti népek kultúrájáról, akár oda is mehetünk, de az ellen erős ellenállás van, hogy a sajátunkat lecseréljük arra.

2022. máj. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gyakori hogy bizonyos trendek japánból indulnak, ázsiai országokban futótűzként terjednek aztán ott meg is állnak, pl AKB48 szerű idol csapatok, a feminizmus miatt nyugaton lehetetlen mert a magyar hírek között csak ez jutott el ide:

[link]


Eközben Ázsiában:

Thaiföld [link]

Kína: [link]

Indonézia: [link]

Pülöp szigetek:

[link]


STB Szinte minden ázsiai országban van, miközben nyugaton ötlet szinten sem vetődött fel hasonló.


Továbbá anime, itt kicsit talán lenézett rétegműfajnak számít aztán japán után már Kínából is ilyen játékok jönnek aminek konkrétan 4 milliárd dollárnyi bevétele volt első évében, összehasonlítás képpen a GTA5nek 2 milliárd aztán ha nem tudnám hogy kínai azt mondanám japán fejlesztő:

[link]


Tudom, nyugaton is elér alacsony-közepes sikert pár anime, de az semmi ázsiához képest.


De nem csak mi nem tudunk sokat ázsiáról, ők sem tudnak sokat nyugatról, például valaki írta hogy egy indiai ismerőse nem is hallott a Trónok harca című sorozatról, vagy épp Japánban sem sokat tudnak az európai történelemről:

[link]

Vagy Kínában sem ha ezt minden nélkül kiküldik nyugatra:

[link]


Szóval ja, sok ilyen dolog azt súgja nekem hogy eléggé külön világ a nyugat és Ázsia.

2022. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!