Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A monarchia valóban idejétmúlt...

A monarchia valóban idejétmúlt államforma (ahogy sokan szeretnek rá lesajnálóan hivatkozni), vagy van/létezhet jövője?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Miért lenne hatékony az, hogy valaki születési jogánál fogva legyen a "köztársasági elnök". Igazából sok vizet nem zavar, nincs sok jogköre, tényleges hatalma, szóval nem sokat számít, hogy milyen alkalmatlan valaki tölti be. De igazán nagy jövőjét nem látok a monarchiáknak. Valószínűleg lesz egy pont, ahol épp egy népszerűtlen király lesz, és eltörlik az adott országban. De az is lehet, hogy egyik-másik uralkodói család szimplán csak kihal, és olyan távoli valaki lenne a trónörökös, hogy inkább azt mondják, hogy hagyjuk a fenébe. Vagy a király halála után, vagy még maga a király az élete során.
2022. ápr. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A monarchia nem a leajnálás miatt idejétmúlt, hanem azért, mert a technológiája nem felel meg a meglévő (mai) viszonyoknak. Megjegyzem, most éppen a demokráciafelfogás régi értelemzése kezd rogyadozni, mert ennek a technológiája se felel meg a kor követelményeinek.
2022. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy akármilyen államforma miért lenne idejétmúlt, ha a mai kor viszonyai közé idomítva is találunk rá működő példát?


Az államforma egy elfont fogalom, vagy működik egy adott típusa vagy nem, vagy létezik, vagy nem, nem tudom rá az "idejétmúlt" fogalmat értelmezni.

2022. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MDaniel98 ***** válasza:
22%
Szerintem díszletnek még jó, de az olyan abszolutista monarchiáknak már leáldozott, diktatúrák még lehetnek persze, a hatalom gyakorlásának a monarchikus formája fejlett társadalomban már nehézkesen megvalósítható.
2022. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
#4, Európa mai országainak egy jelentős része a mai napig monarchikus berendezkedésű, szerintem te magad sem tudod, miről beszélsz.
2022. máj. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
És melyik ABSZOLUTISTA monarchia ha a szabad kérdeznem? Az angol a holland, a dán, a svéd vagy spanyol monarchiának ugyan milyen hatalma, befolyása van. Ahogy írtam csak egy díszlet, amit írtál meg ezt nem cáfolja meg.
2022. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!