Az angol miért számít világnyelvnek Világszinten, míg a spanyol vagy francia nyelvek nem (dacára annak, hogy ezek is rengeteg embernek számítanak anyanyelvnek)?
Figyelt kérdés
2022. márc. 18. 21:16
1/7 anonim válasza:
Az USA volt a második világháború utáni ket pólusú világ egyik vezető hatalma. Erre jött rá az amerikai tömegmédia, filmek, pop kultúra világszintű elterjedése, ami a nyelvet is terjesztette. De igazán az i-re a pontot az informatika és az internet elterjedése okozta, ahol szintén az angol lett "A nyelv".
2/7 anonim válasza:
Az angolszász országok gazdasági ereje + egy aránylag könnyen tanulható nyelv, így a kettő együtt adta magát. Mondjuk poén, hogy ott is az angolt használják, ahol amúgy az angolt anyanyelvként beszélők a fasorban sincsenek, lásd pl. kézilabda.
3/7 anonim válasza:
Volt, amikor a latin volt a diplomácia nyelve, maj a francia.
4/7 anonim válasza:
A multinacionális óriásvállalatok miatt is. A reklámok, a filmipar is közrejátszik, hogy az angol lett a világnyelv.
5/7 Phoney válasza:
Nem attól lesz valami világnyelv, hogy hány ember anyanyelve (mert e téren a mandarin és a hindi is többször lekörözi az angolt és a spanyolt is...), hanem attól, hogy mennyire használják nemzetközi kommunikációra. A világnyelv más néven „nemzetközi kommunikációs nyelv”.
6/7 MDaniel98 válasza:
Szerintem is azért, mert az angolul beszélő jelentős országok gazdaságilag erősek és kulturálisan jelentősek a spanyolok pedig nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!