A távol-Keleten (Iszlám országokban, Indiában stb.) miért nem próbálnak érdemben küzdeni a nők jogaiért?

Figyelt kérdés

Mert a feminizmus a nyugati világban mára elérte, amiért küzdött...hogy a nők egyenjogúak legyenek.


Szavazhatnak, részt vehetnek bármilyen szintű oktatásban, munkát vállalhatnak, dönthetnek a párválasztásról és családalapításról, ergó teljes mértékben ők döntenek az életükről.


De a távol-Keleten nincs ilyesmi. Oda vajon mikor fog elérni a feminizmus és a női egyenjogúság?



2022. febr. 10. 08:39
1 2
 1/12 Z003 ***** válasza:
90%

Tudod nehéz úgy az egyenjogúságodért harcolni, hogy a publikusan megköveznek vagy egyszerűen agyon lőnek, ha bármi olyat teszel ami megszegi a vallásodat vagy nem teszik a férjednek.


Persze azér nem mindenhol ilyen rossza a hejzet mint néhány iszlám országban. De még indiában is elfogadott és űzött praktika az érdekháasság és a nőverés.


Képzeld el a hejzetet ha kimész tüntetni valahova vagy felszolalsz a férjed ellen. Akkor simán félholtra ver.

2022. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenki született mártírnak.

Mivel lényegesen kevesebben vannak azok,akik akár az életüket is adnák egy olyan ügyért,amit ha előre is mozdítanának,nem sok esélyük lenne abból élvezni is valamit.

2022. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A kultúra sem olyan, hogy az ilyen mozgalmak olyan nagyon képesek lennének elterjedni.
2022. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberben megvan az életben maradási ösztön, és ameddig reális veszély, hogy fizikailag bántalmaznák vagy kivégeznék a nők jogaiért küzdeni akarókat, addig inkább megtartják maguknak a véleményüket. Még a nyugati kultúrában sem volt ez a folyamat gyors és problémamentes. Viszont már Indiában is az a tendencia, hogy azok a nők, akik oktatáshoz jutnak, lényegesen kevesebb gyereket szülnek (ők viszont tervezettek).
2022. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert ők még nem tartanak ott.
2022. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Valentino BROssi ***** válasza:
100%
Indiának már 80 éve szavazhatnak a nők és vagy 60 évvel ezelőtt volt női miniszterelnökük. Just sayin'.
2022. febr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Bár a szüfrazsettmozgalmak érdeme elvitathatatlan, történt két nagyon fontos dolog, ami a világ nagy részén előremozdította a nők helyzetét, és ezekből a Távol-Kelet és India eléggé kimaradtak, ezek pedig nem mások, mint az I. és a II. világháború. Ugyanis a háborúkban elesett férfiak munkáit a nőknek kellett átvenniük, és ezzel bizonyosodott be, hogy a nők is „érnek annyit”, mint a férfiak.
2022. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki leveszi a burkát pl akkor csoportosan megerőszakolják aztàn halálra kövezik. Ennek fényében nem olyan vonzó dolog feminácit játszani arrafelé
2022. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan agysorvasztoak az ilyen kérdések, mert üvölt róluk, hogy a kérdező konkrétan semmit sem tud a témában, csak a száját akarja járatni.


Kb mintha azt kérdeznéd, hogy "miért nem találnak fel a rákra orvosságot?"

NYILVÁN próbálkoznak vele, még akkor is ha te nem veszed a fáradtságot hogy utána olvass minden egyes kutatási eredménynek.


Detto ez van az iszlám (keleti és nyugati egyaránt) feminizmussal. Attól hogy te nem hallasz róla, még létezik. Sorra adják ki nők a könyveiket, nagyobb tüntetések is vannak, ahol nők zászlóként lobogtatják a kendőjüket, és nem egy aktivista van, akit letartoztattak mert az aktivizmusáért.


Bárcsak tudna kussolni az, aki nem veszi a fáradtságot a tájékozódásra....

2022. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Ugye megengedsz néhány kiigazítást.

A nyugati világ elérte, hogy az egyenjogúság a jogban megjelenjen. Az emberi fejekbe való bejutásáért még rengeteget kell tennie a nyugati világnak. És amíg ott nincs rend, addig ez az egyenlőség csak formális, és csak lokálisan létezik.

Nálunk nehéz meghatározni a besorolást. A nyugathoz tartozás kizárt, ugyanakkor a megkövezés már 300 évvel ezelőtt se volt divat (sőt, üldözték).

A távolkelettel bajban vagyok, ott jellemzően a buddhizmus sokféle formája divat, nem az iszlám. De javaslom személesen felkeresni esetleg Iránt vagy Szaud Arábiát. Ott sok nőnek tényleg sanyarú a sorsa, csak az a meglepő, hogy nem a férfiak által. Hanem ezen férfiak anyja, anyósa, sok, elsősorban falusi idősebb nő által. Akik bizony tényleg köveznek. Na meg a suhancok, de ők puszta szórakozásból. És javaslom beszélj felvilágosult nőkkel ezen országokban, meg fogsz döbbenni, mennyire másképp látják azt, amit te elítélsz.

Mindezzel együtt, kell több, de főleg más jog a nőknek e helyeken. Csak ott nem a "küzdés" hiánya a fő probléma, hanem a szemlélet, amely megfelelő gazdaságot, iskolarendszert és főleg a diktatúrák megszüntetését igényli ahhoz, hogy bármi elkezdődhessen. Azért nme árt tudni, az úgynevezett nagyon gazdag arab országok úgy értendők, a lakosság egy csekély része ilyen, a többi nemcsak fizikai, de szellemi nyomorban él, és nem is tudja, hogy élhetne másképp.

2022. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!