Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Voltak-e a SZU-ban valódi...

Voltak-e a SZU-ban valódi föld alatti városok?

Figyelt kérdés
1999-ben megjelent egy dokumentumriport-könyv, Réz Kata: Életre ítélve. Ebben szerepel egy történet, amelyet egy SZu-ban 1990 előtt dolgozott magyar mesél, ő is csak másoktól hallotta. Eszerint a SZU területén (talán Kazahsztánban) a szocializmus alatt komplett kísérleti föld alatti városok voltak, amelyeket a hatalom titkolt. Ezek úgy néztek ki a történet szerint, hogy felülről lefelé 3-5 emeltnyi raktárak voltak, és az alatt volt a város, mint egy tudományos-fantasztikus regényben. Benépesítését részben a SZU-ból, részben külföldről (talán Mo-áról) elrabolt/elcsábított emberekkel töltötték meg. Maga a könyv is szkeptikus a történettel, lehet-e benne igazság?

#rejtély #ipar #SZU #elrablas #föld alatti város
2021. dec. 27. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

"egy SZu-ban 1990 előtt dolgozott magyar mesél, ő is csak másoktól hallotta."

Imádom ha valaki leírja amit anno hallott valakitől aki másoktól hallotta valahol valamikor.

2021. dec. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Semmi ilyenről nem tudok a Szovjetunióban.

Ellenben Kínában, ha nem is ennyire sci-fi módon, de valamennyire létező dolog. A hidegháború alatt óriási bunkerépítésekbe fogtak, néhány helyen város méretű bunkerrendszer alakult igy ki. És a szegénység miatt sokan le is költöztek állandó jelleggel. Egyes becslések szerint akár egy millióan is élhetnek a Peking alatti bunkerrendszerben.

2021. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Városok biztosan nem voltak, viszont volt sok föld alá telepített üzem. Egy ilyen okozta a szverdlovszki anthrax-balesetet.
2021. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan városra gondolsz, mint mondjuk egy magyar kisváros, akkor az elképzelés hamis. Ha olyan hatalmas föld alatti üregrendszerekre, amelyekben így úgy több tízezer ember létezhetett, akkor valós.

A téveszmék mindig úgy keletkeznek, hogy valaki elmond egy valós eseményt, jelenséget, a hallgató pedig azt saját tapasztalatai alapján értelmezi, vagyis az összes nem ismert résztulajdonságot a saját valós (de teljesen más) ismeretei alapján helyettesíti. Mert a szavak gyakran több jelentésűek. Ugye egy "lakóterület" lehet egy nyomorúságos viskó és egy fényűző palota is. Egyikbe az életszükséglet minden elemét hozni vinni kell, másiknál automatiksuan van (jön, megy).

2021. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Kétlem, a szovjetek nem nagyon foglalkoztak ilyen a valóságtól eléggé elrugaszkodott ötletekkel.
2021. dec. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!