Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Magyar tortenelmet kulfoldi...

Magyar tortenelmet kulfoldi szemszogbol bemutato irasok?

Figyelt kérdés

Pl. mit tanitanak az osztrak gyerekeknek az osztrak iskolaban az osztrak magyar monarchiarol? Mennyiben ter el a magyar verziotol?

Vagy pl. torok iskolakban hogyan tanitjak a torok megszallast? Vagy nemet, olasz, szlovak, roman iskolakban a Honfoglalasunkat?

Leteznek ilyen irasok?



2021. dec. 8. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze a kedvedért kiguglizom mindet HELYETTED.
2021. dec. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezt nem varom el, de annyit elmondhatnal, hogyan fognal hozza. Koszi!
2021. dec. 8. 01:52
 3/16 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb szerintem, ha rákeresel a téged érdeklő témára a magyar wikipédiában, átváltasz a megfelelő nyelvű wikire és ott lefordítod az oldalt.


[link]

[link]

2021. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Amugy viszonylag ritkák az ilyen objektív képet adó külföldi történészek, a legtöbb iskolába a bagatelizáló kontextus megy. Megsem említve hogy a Magyar királyság az első keresztény államok közé tartozik, hogy az Árpád dinasztia adta Európának a legtöbb szentet. Hogy Szent István apostoli király volt, és Európában, a pápa mellett neki volt joga püspököket választani. Igen ez a német-római császárnak sem adatott meg (Invesztitúra harc). Hogy az Árpád dinasztia a legtöbb kortárs keresztény dinasztiában jelen volt,még skóciában is. Hogy a mi Szent koronánk a német császári korona melett egyedüli beavató korona európába. Lehetne még sorolni, és ez nem "magyarkodás" pusztán tények,akinek bárki utána nézhet.Nyilván ezt egy román, ukrán, szlovák egyéb nem feltétlenül történelmi etnikum nehezen nyeli le.
2021. dec. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 hollófernyiges ***** válasza:
85%

Nem csoda hogy nehezen nyelik le, mert nagyrészt nem igaz :)


-a Magyar Királyság az első ötven keresztény államba is nehezen fér be

-egyrészt biztos hogy nem az Árpád-ház adta a legtöbb szentet (nem számoltam utána, de a Rurikok szerintem messze vezetik a mezőnyt), másrészt ez inkább szomorú adat, mert azt jelenti hogy a királyi ház tagjait nyomatták, közrendű szentjeink alig vannak.

-más királyok is választottak püspököt, a 11. század végéig ez általános volt, a későbbi invesztitúraharcban pedig a magyarok többnyire a pápa oldalán álltak, vagyis lemondtak erről a jogukról.

-az hogy házasodtak más dinasztiákkal, az természetes, Magyarország erős középhatalom volt, a szövetségeket házassággal volt szokás megerősíteni. Nálunk is, másutt is.

2021. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%

6/ Francia(frank), keleti-frank, burgundi királyság után allapításban a 4. Megelőzve az angol szász királyságot is. A többi mondandód nem tudom mire alapozod de egyszerűen nem igaz. A német-római és a bizánci uralkodókon kivül egyedül Szent Istvánt kenték fel prizmával és koronázták meg.

Mellesleg én a nyugati egyházról beszélek, hogy jön ide a Rurik ház? azt még azért elmondanám hogy Szent királyunk az egyetlen akit a katolicizmus és az orthodoxia is szentnek tart. Tájékozodj még, mert a régi kommunista kontextust vélem felfedezni az írásod közt.

2021. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hollófernyiges ***** válasza:
77%
Az első keresztény állam az örmény volt 301-ben. A honfoglalás idején (illetve kicsit korábban) keresztény volt a hét angolszász királyság, a két nagy és sok kicsi skót királyság, a sok kicsi ír királyság, a keleti és nyugati frank állam, Asztúria és a kisebb ibériai önálló grófságok, Burgundia, Lombardia, a kis itáliai grófságok, a nagyjából az összes balkáni nép, a csehek, a morvák, a bizánciak, a grúzok, az etiópok. Még össze is jön az az ötven. Lehet hogy meglepő, de az ortodoxok is keresztények, nekik is vannak és szentjeik és István meg Imre idejében még nem is váltak el a nyugatiaktól. Azt hiszem neked sem ártana tájékozódni kicsit :)
2021. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Még mindig a nyugati rítusú kereszténységről beszélek, lévén hogy hazánk is a nyugathoz tartozik. Másrészt a a 10. századi kánonjog szerint a keresztény állam ismérve hogy püspökségekből és érsekségekből áll, legalább 4-ből.(Ez nálunk Veszprém, Győr, Esztergom és Gyulafehérvár. Az álltalad felsoroltak nem rendelkeznek eme ismérvel...és nem is függetlenek jórészt. Ajánlom figyelmedbe Dr. Miskei Antal egyetemi docens, történész hivatkozásait és forrásait.


[link]

[link]

2021. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

6/ [link]


Nem véletlenül neveztetik még az Árpád házat a szentkirályok dinasztiájának is.

2021. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!