Annak mi az oka, hogy a németek és a szlávok hatalmas területeket tudtak "gyarmatosítani", belakni, míg az olyan népek, mint a magyarok, erre egyáltalán nem voltak képesek, még hasonló államszervezettel sem?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyarmatosították, lakták. És termeltek. És gyarapodtak. A szlávok sokan voltak. A magyarok négyszáz ezren jöttek ide. Közben volt 150 év hódoltsági sors. Ezer év alatt lettek mintegy 15 millióan. Csak nem egy országban Trianon miatt. Most is ennyien vannak, csak most már egész Európában.
2021. okt. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy, ha a germánokat vagy a szlávokat hasonlítod valamihez, akkor az egy hasonló dolog legyen. Esetünkben pl a Finnugor népek.

A szlávokat a magyarokhoz hasonlítani olyan, mintha a Finnugor népeket hasonlítanánk a szlovénekhez, és kérdeznénk, miért olyan kicsik? Azért, mert az egyik csak egy nép, a másik egy egész csoport.

2021. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Benne van a szövegben, hogy "olyan népek". Tehát a magyarokat közvetlenül nem hasonlítottam a szláv népekhez, példaként hozhattam volna a dalmátokat, a csuvasokat stb. Azért használtam ezt a kifejezést, mert a magyarság erőteljesen elkülönült minden szempontból a többi finnugor néptől, és elég korán. A kérdésre kellene válaszolni, nem pedig a nem létező fogalmazásbeli hibákat keresni.
2021. okt. 16. 00:08
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

A szlávok más népek bedarálásával szaporodtak meg ennyire. Az oroszok például pont a finnugorok(egyebek között)felfalásával híztak ekkora népességű és területű országgá. A népvándorlás kor előtt egy félreeső és jelentéktelen népség lehettek a szlávok, a római és görög források sem igazán írnak róluk. Ezután pedig békés és erőszakos módon egyaránt hatékonyan terjeszkedtek pl: a Balkánon vagy a nagy orosz erdőségekben. Kiindulási helyük vitatott, de valahol Ukrajna északi, Belorusszia és Lengyelország déli részein lehetett legnagyobb valószínűség szerint.


A németek pedig a hatékony katonai, politikai befolyásnövelés miatt tudtak mindenfelé terjeszkedni.


A magyarság pedig azért nem mert a történelmi folyamatok nem kedveztek a nagy terjeszkedésnek. Mire összegyűlt volna olyan népesség amiből az ország határokon kívülre is jut folyton közbejöttek a tatárok és a törökök népírtásai. Az 1526-1711 közötti időszakot a magyarság sosem tudta demográfiailag kiheverni.

2021. okt. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A magyarok már a tatárjárás előtt se akartak szaporodni, ez utána is megmaradt. A mi berendezkedésünk nem arról szólt, hogy gyarapodj, hanem arról, hogy szolgálj.
2021. okt. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Hunyadi Matyi próbálkozott, de nem sikerült megtartani...


A Hunok idejében volt a legnagyobb kiterjedés. A Nagy Mo.-t sajnos nem tudták(tudtuk)megtartani. Nem vagyunk hódító nép.

Talán nem is baj...

2021. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem hogy a szolgasag miert nem nyilvanvalo. De legalabb jo szolgak vagyunk.
2021. okt. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez a "nép" megfogalmazás nemigen határozható meg egzaktan.

Természetesen genetikai keveredés során egy bizonyos idő alatt kialakul valamilyen fokú hasonlóság, de például a rómaiak is eleve több népcsoport keveredéséből álltak össze már kezdetektől, a legendákban szerepelnek a szabin nők elrablása monda mellett mások is, amik erre utalnak, aztán ugye tudjuk, hogy korán beolvasztottak olyan népeket, mint a volscusok, auruncusok, szamiszok, vagy az ismertebb etruszk népcsoport nyomai is megtalálhatók a mai olaszban, ugyanígy a magyar vérszerződés is jelzi, hogy esetleg eleve több nép keveredéséből alakult ki a magyarság. Azt már nehéz lenne meghatározni, hogy kulturálisan, vagy genetika szempontjából milyen hatások értek minket, kikkel keveredtünk korai időszakokban, mert vannak nyomok arra, hogy például besenyők is jöttek velünk a honfoglalás során, akiknek a pártharcaiba belekeveredtünk ottjártunkkor, meg aztán az Etelközben élő hun-avar népcsoportokat mi ugyanúgy beolvasztottuk magunk közé, a legbiztosabb ebből a szempontból a kun nép, amelynek történelmi nyomai is vannak.

Ugyanúgy vannak szerb, sváb, szász, stb magyarosodások is hazánkban, egyes időszakokban kifejezetten nagy mértékben történtek bevándorlások, például a harminc éves háború vége felé, ami nagyon meggyötörte a nyugatot, hazánkban meg ritkult volt a népesség a török háborúk miatt, így a magyar rónák nagy vonzerőt jelentettek a német betelepülőknek.

Mindezzel arra akarok utalni, hogy a népek közötti keveredés, beolvadás természetes folyamat és ennek lehetőségei az aktuális politikai, gazdasági helyzettől függött mindig, meg a katonai viszonyoktól, hogy milyen erős országok, birodalmak vannak a térségben és egyáltalán már az is csoda, hogy megmaradtunk, tekintve történelmünk viharait és természetesen azt is figyelembe véve, hogy ez csak kevés népnek sikerült, például az avaroknak nem, pedig meglehetősen nagy nép volt, komoly civilizációval, kultúrával. Még olyan nagy múltú népnek sem sikerült fennmaradnia, mint az ókori Egyiptom, amelynek hatalmas birodalma és kultúrája meghatározó volt talán az egész emberiség szempontjából, de százával lehetne sorolni az elenyészett és beolvadt népeket, népcsoportokat, akik mára letűntek a történelem színpadáról és mi még itt vagyunk, mert viszonylag nagy és erős nép voltunk mindig az aktuális korokban, amire büszkék lehetünk.

2021. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szöveget nem érteni meg, viszont a választ minősíteni és fikázni, egyenlő azzal, hogy többé nem foglalkozunk a kérdéssel.
2021. okt. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 szlávokkal (vagy oroszokkal) kapcsolatos meglátásai nem igazak, a németek éppen azért vívtak világháborút, mert nem tudtak terjeszkedni (korábban se), a magyarságot pedig teljesen más folyamatok befolyásolták, ugyanakkor háborúk, területfoglalások (és visszafoglalások) másoknál is voltak.
2021. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!