Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha a törökök célja állítólag...

Ha a törökök célja állítólag a kereszténység elpusztítása volt, miért Bécset ostromolták meg és nem Rómát?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert Róma k. messze volt.
2021. aug. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A nagy Levin ***** válasza:
94%
Mert nem a kereszténység kiírtása volt a cél. A cél minél nagyobb terület elfoglalása és ott az adók beszedése volt. Igaz, foglaltak el és használtak saját vallási célokra templomokat, de ez inkább praktikus volt, és sok esetben a helyiek pénzzel megválthatták a templomaikat. De ettől függetlenül a törököt nem nagyon érdekelte, kinek milyen vallása van, a lényeg, hogy az adó legyen befizetve.
2021. aug. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondják. Itáliát a törökök legegyszerűbben hajóhaddal hódíthatták volna meg, de a velenceiekkel, genovaiakkal a tengeren nem versenyezhettek. Itália népei különálló egymással rivalizáló városállamok voltak, de egy nagy külső veszedelem esetén összefogtak volna, a törököknek esélyük sem lehetett. Bizonyos szempontból néha még szövetségre is léptek a velenceiek a törökökkel, pl Bizánc elfoglalásakor a török hadakat a velencei hajók szállították át a Boszporuszon. Állítólag személyenként egy aranyat kaptak. A törökök szárazföldi haderőben voltak jók, így egyértelmű, a szárazföld belseje fele indultak északnak. Indultak ők nyugatnak is görögök fele, de a partvidék meghódításán túl nem jutottak, a hegyvidékekre visszahúzódó görögökkel nem bírtak. Szűk hegyi ösvényeken az ökrök vontatta ágyúk, lovasok nem jutottak messzire, így fel is adták. Másrészről a törökök szövetségre léptek a franciákkal, azok meg ellenségei voltak a Habsburgoknak. Másik kérdés, hogy miért is kell egy birodalomnak örökké hódítani? Azért mert már a rómaiak óta a pénzrendszer mindenhol valamilyen szinten a kamatra épült. Nem volt olyan kifinomult a kamatrendszer mint amit később a Fuggerek megalkottak, de ha az uralkodónak szüksége volt egy magánhadsereg fenntartására akkor annak költségeit csak hitelekből, vagy a meghódított területek "zabrálásából"és későbbi adóztatásából tudta fedezni. Európában abban az időszakban két zsoldoshadsereg létezett, egyik Mátyás fekete serege, a másik a szultán serege. Végül is Bécset azért nem tudták elfoglalni, mert a szultáni seregnek volt egy akciórádiusza, és Bécs technikailag azon kívül esett. Mivel Magyarországot sosem sikerült teljesen "belakniuk", a legközelebbi biztonságos felvonulási helyük Nándorfehérvár volt. Ott deponálták előre az aktuális hadjáratukhoz a hadianyagot, élelmet. Onnan kellett megoldaniuk a csapataik hadtápját, ami a Dunán Budáig még megoldott volt hajókkal, de utána a felvidéki várak, Komárom, Pozsony miatt a Duna kiesett. Bécs ostromához szárazföldön kellett nyomulniuk, és a hadtápnak is azon kellett mennie. Amikor egyszer végre eljutottak Bécsig, bele is buktak a feladatba, annyira, hogy vereségüket taktikailag jól kihasználva ki is szorultak Magyarországról.
2021. aug. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert Róma a Német-Római Birodalomban volt aminek meg a keleti kspuja Bécs volt.
2021. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hollófernyiges ***** válasza:
31%
Róma soha nem volt a birodalomban.
2021. aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5

Ügyi vagy kár hogy baromságot írsz.

2021. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként volt az oszmánoknak egy itáliai partraszállása 1481-ben.

A Pugliában található Otranto nevű várost támadták meg egy 18-20.000 fős inváziós hadsereggel. El is foglalták, rengeteg helyit legyilkoltak(Otranto mártírjai). A pápa is rendesen megijedt ettől, szervezett is egy vegyes európai keresztes hadsereget ami ki tudta szorítani a törököket. Ebbe a hadseregbe Mátyás királyunk is küldött csapatokat Magyar Balázs vezetésével.

Valószínűleg ezt a partraszállást további csapatok érkezése követte volna, ha sikerül tartani magukat és visszaverniük az ellenük küldött európai szövetséget. Ezenfelül egyszer-kétszer Itália északkeleti részére is eljutottak török martalócok, de ez nem volt jelentős.

2021. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MDaniel98 ***** válasza:
100%
A törökök célja, ahogy fentebb is írták nem a kereszténység elpusztítása volt, ezt legfeljebb a korabeli keresztények érezték, gondolták így, az Oszmán Birodalom vezetett kelet felé is hadjáratokat, sokszor egyéb iszlámhitű országok ellen, csak ez a korbeli Európába nem nagyon jutott el, sőt a birodalom jobban is járt volna, ha a földközi tenger környéken szrzett volna birtokokat, mind Afrikában mind Európában, ezzel rátéve a kezüket a kereskedelemre, elképesztő mennyiségű vagyont tudtak volna becsatornázni magukhoz, szerencse, hogy nem ezt tették.
2021. aug. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Fanatikus kersztények hazugsága hogy a törökök célja a kereszténység elpusztítása volt. Volt mikor az Oszmán-Birodalomban több keresztény élt mint muszlim. Kelet-Európa is 4-500 éves török uralom után is keresztény maradt nagyrészt.
2021. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!