Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jövőben lehetségessé fog...

A jövőben lehetségessé fog válni olyan demokratikus berendezkedés/demokrácia bevezetése globális méretekben (Világállam), ami teljes mértékben mentes lesz az alapvetően megosztó/konfliktusokat gerjesztő pártoktól/hatalmi klikkektől?

Figyelt kérdés
Köztársaság és demokrácia elképzelhető pártpolitika, pártvezérek, pártfegyelem, stb nélkül? Pusztán közvetlenül megválasztott képviselőkkel rendelkező parlamenttel/törvényhozással/szenátussal?

2021. júl. 26. 13:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem, mivel a társadalmi csoportok között pártok nélkül is van feszültség.

Emiatt pedig különböző rétegekből származó politikusok különböző nézeteket képviselnek majd, ami miatt lesznek viták.

2021. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak, lehetséges. De ehhez még idő kell. Én azt vízionálom, hogy az emberiség vége vagy új kezdete az lesz, hogy nem akarnak gyereket vállalni az emberek(vagy nem tudnak, mert drága). Ez gyakorlatilag az egész világot érinti. Kínában is rohamosan csökkennek a születésszámok, mert a nagyvárosokban nincs hely és idő gyereket nevelni. Valószínűleg lassan Afrikában is csökkenni fognak a számok. Biztos vagyok benne, hogy párszáz éven belül az összes pármilliós nép kifog halni emiatt, a magyar is. A technikai fejlődés nem fog megállni, szerintem egyáltalán nem lesz harc az erőforrásokért. És az emberek fel fogják ismerni, hogy együtt könnyebb. A világgazdaság már most is annyira kiépített, hogy gyakorlatilag ellehetetleníti a nagy konfliktusokat, mert mindenki egymásra van utalva.
2021. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Briteknél csak közvetlenül megválasztott képviselők vannak. Mégis vannak pártok. De, ha be is tiltanák a pártokat, akkor is klikkesednének a képviselők a különböző nézeteik és érdekeik szerint. Legfeljebb pártfegyelem nincs annyira, mint listás bekerülésnél, mert mindenki egyéniben méreti meg magát, és saját jogán van ott.
2021. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2

Nekem van kérdésem a te elméletedről.

Ha azt mondod, hogy pl. azért nem nevelnek, mert nincs hely a nagyvárosokban, akkor nem fog változni a tendencia?

Jelenleg lehet, hogy nincs hely, viszont ahogy fogy a népesség úgy szabadul fel a hely. A technológia fejlődése pedig lehetővé teszi, hogy ne kelljen mindenkinek a munkahelye közelében laknia, így nem valószínű, hogy hatalmas betelepülési hullám lenne a nagyvárosokba.


Emiatt pedig nem reális, hogy a csökkenés megáll és tagnálásba fordul át? Ami pedig egy fenntarthatóbb lakosság számot eredményezne világszinten.

2021. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Az emberek mentalitása más, mint akár 100 évvel ezelőtt. Kevesen akarnak gyereket, és szerintem még kevesebben akarnak majd a jövőben. Esélytelennek látom, hogy természetes körülmények között rendeződjön a helyzet. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy kémcsőben fogják tenyészteni az embereket a népesség szinten tartásához. Bát szerintem már most visszafordíthatatlan következmények vannak. A nyugdíjat már most alig tudjuk fizetni, egyre kevesebb a munkaképes korú ember.
2021. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A dezurbanizáció nem megoldás. Én falun lakom, de itt nálunk pl szinte mindenki gyermektelen vagy egygyermekes.
2021. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 meszike91 ***** válasza:
59%
Nem. Az emberek mindig emberek fognak maradni.
2021. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5

A magyarok még mindig több gyermeket akarnak átlagosan, mint amennyi születik.

Szerintem nem a mentalitással, hanem a körülményekkel van gond. Nálunk 1.5 a termékenységi ráta, viszont 2.5-öt szeretnének.


Japánban is többet akarnak, mint amennyi születik, bár ott a pontos számokra nem emlékszem.

2021. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Japánban még rosszabb a helyzet, mint itt. 1,2 körül van a teljes termékenységi arányszám. Meg ugyan úgy a nagyvárosokban nehéz gyereket vállalni. Valójában szerintem nem lehet olyan jó körülményeket teremteni, hogy az embereknek megjöjjön a kedve gyereket vállalni. Nyugaton sem akarnak gyereket, pedig jobban élnek, mint mi.
2021. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Japánt úgy értettem, hogy ott is többet akarnak.


Nem ott akarnak többet, ahol jobb a helyzet. Azért vállalnak kevesebbet, mert minél fejlettebb egy ország a lakossága annál jobban képes előre gondolkodni.

Vagyis ha pl. könnyebb lenne lakást/házat szerezni, akkor nőnek a gyermek vállalási kedv.

2021. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!