A kommunikációs készség fontosabb mint a nagy tudás, magas intelligencia?
Igen.
Az ember egy társas lény, a társas kapcsolatok a legfontosabbak az emberi sikeresség szempontjából. Aki barátságos, jól fejezi ki magát, tudja befolyásolni, motiválni a többi embert, öröm vele dolgozni, stb. az jól fog teljesíteni szinte bármilyen környezetben.
Ennek az árnyoldala is megvan, aki manipulatív, vagy a kapcsolataira támaszkodik, az unfair előnyt szerezhet, miközben semmit nem tesz le az asztalra.
Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz, mivel ez az emberiség legalapvetőbb tulajdonsága.
3
Azzal a pici korrekcióval, hogy nem mindenki társas lény, legalábbis nem ugyanakkora mértékben. Én személyemben ismerek valakit akinek a mondandó fontosabb mint az előadásmód. Ha én vagyok, egész biztos van még más is. Kisebbségben, de létezünk. Az introvertáltabb embereknek, megfigyelésem szerint, nem ugyanannyira fontos az előadásmód. Sőt gyakran a túl sok szereplés, lehengerlő stílust idegesítőnek találják. Szóval nem mindenkivel hatásos ez a módszer.
#4 Az emberek fele introvertált. Én is az vagyok. Nem egyedi az eset. Amúgy, a Myers-Briggs szerint az emberek 50.7%-a introvertált, tehát éppenséggel többségben vagyunk. Ez pontos számítási módtól függően nyilván változik egy kicsit, de a lényeg, kb. az emberek fele introvertált.
Az introvertáltaknak is ugyanúgy fontos az előadásmód, csak éppen más jellegű előadásmódot preferálnak. Sokféle kommunikációs stílus van. A jó kommunikációs készség nem azt jelenti, hogy valaki hangos és sokat beszél.
Ha az a kérdésed, hogy az erősen extrovertált kommunikációs stílus fontosabb-e, mint a nagy tudás, akkor a válasz az, hogy néhány helyzetben igen, sok helyzetben meg nem. De a JÓ kommunikációs készség az majdnem minden esetben fontosabb. A jó kommunikációnak része, hogy ha egy introvertált személyiséggel beszélsz, akkor figyelembe veszed a személyiségét, és annak megfelelően alakítod a kommunikációdat.
Egy felvételi beszélgetésen gyorsabb sikert érhet el egy jó komunikációjú ember, de azért jócskán vannak munkakörök, ahol a szaktudás, intelligencia mérhetően fontosabb és ezért értékeltebb is.
Az biztos, hogy bármilyen célod elérése érdekében előnyös, ha az ehhez szükséges kommunikáció jól megy, de szaktudást, intelligenciát nem pótol ott, ahol az szükséges.
Hát, a Tud. kat.-ban distinkciókat kellene tennünk a fogalommeghatározásban., kedves Wadmalac. A fenti esetben a két fogalom összemosása, el nem különítése önátverés, és megakadályozza az értelmes vitát. Pl. elképzelhető, hogy a kérdező aszociális és azzal vígasztalja magát, hogy csak introvertált -ez egy olyan súlyos tévedés, ami megakadályozza őt a személyiségfejlődésben, valamint hamis énképet kreál. A példám szánt szándékkal -de remélem, él nélkül- lett karikírozott, túltolt.
Hol a határ a két fogalom közt, Kérdező?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!