A csúnya embereket akkor intelligensebbnek tartják vagy a szép emberekekt tartják annak?

Figyelt kérdés

[link]


A tanulmányok ellentmondásosak. Ha a szépekről jót feltételezünk, beleértve azt is, hogy okosabbak, akkor a miért gondolják az emberek, hogy a csúnya tudósok felkészültebbek? Azért mert a közvélemény az, hogy a szép embereket annyi impulzus éri, annyi csábítás, hogy valószínűtlen, hogy tudós pályát válasszanak?


2021. jan. 11. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kimaradt a legfontosabb szó. ... tartják KEVÉSBÉ INTELLIGENS EMBEREK...

A tudás és a küllem két független tulajdonság, egyikből a másik nem következik. De sokan vélik kellő felszínességgel így. Ettől még hamis.

2021. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
maguk a tanulmányok is ellentmondásosak. a tudományos igényességet fenntartva tehát egy valamit lehet kijelenteni: hogy nincs egyértelmű összefüggés a vonzónak tartott külső és a feltételezett intelligenciaszint között.
2021. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az USA elnökválasztással kapcsolatban voltak olyan vizsgálatok, hogy az elnökök arca mennyire arányos, szimmetrikus, stb., és arra jutottak, hogy az emberek (valószínűleg nem tudatosan) nagyrészt arc alapján is döntenek.

Viszont egy tudós jellemzően nem közszereplő, nem ad naponta interjúkat, sajtótájékoztatókat, nem látszik folyton a TV-ben, így az emberek kevésbé ítélnek arc alapján. Náluk jobban előtérbe kerül a munkájuk, cikkeik, stb.


"miért gondolják az emberek, hogy a csúnya tudósok felkészültebbek?"

Szerintem ezt senki nem gondolja. Inkább egyfajta sztereotípia, valószínűleg pont azért, mert átlagosabbak. A teljesítményük kevésbé függ a külsőtől, és az eredményeiket legtöbben még ismeretlenül érték el, nem úgy, mint pl. a színészek, akik mindig szem előtt vannak a pályájuk során.

2021. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem az eredmény simán attól függ, hogyan van megfogalmazva a teszt, milyen kérdésekkel próbálják ugyanazt a területet vizsgálni.


Ha mondjuk simán egymás mellé kerül egy kifejezetten kellemetlen kinézetű alak és egy szimpatikusabb fotója, az emberek hajlamosabbak a pozitívabb látványt összekötni pozitívabb tulajdonságokkal.


De ha a kérdésfelvetés mondjuk ugyanezen két személyről úgy szól, hogy itt van két híresség képe, szerinted melyik köztük igazi tudős és melyik csak egy médiaripacs, tutira a csúnyábbnak feltételeznek magasabb hiteles tudást.


Éppen azért nincs az ilyen vizsgálatoknak egyhangú eredménye, mert nincs semmi összefüggés és az még a szubjektív értékelésekre is hatással van hosszú távon.

2021. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom

Szép se vagyok okos se.

Szóval tartózkodok!

2021. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!