Nem találtam sok anyagot róla, csak annyit hogy az Anjou királyok (feltehetően Nagy Lajos) uralkodása alatt épült kápolnában volt eltemetve. A kutatók szerint ő volt Habsburg Albert (1437-1439) de én nehezen tudom elképzelni hogy így nézett ki. Mondjuk a róla készült festményen tényleg sárgásnak látszik a bőre, de nincsenek ázsiai vonásai...lehet a festő torzított szándékosan vagy az arcrekonstrukció sikerült rosszul? Az nem elképzelhető hogy Nagy Lajos? Mivel ő Nápoly környékéről származott és lehettek szaracénok a felmenői között hiszen Szicília és Dél-Olaszország arab uralom alatt állt egy jó ideig, nekem olyan észak-afrikai beütésnek tűnik ez az arc. Mondjuk a Képes Krónikában amit Lajos idején készítettek teljesen hétköznapi európai kinézete van a királynak, egy másik székesfehérvári csontvázat pedig Károly Róbert maradványaiként azonosítottak és az arcrekonstrució alapján teljesen európai olaszos kinézete volt. Szóval nem tudom ki lehet ez a személy, esetleg valami kun előkelő hiszen Nagy Lajos elég jó kapcsolatot ápolt a kunokkal.
2020. dec. 26. 16:55
1/4 anonim válasza:
Lehet akár hun is.
Az összes, szándékosan összekevert csontot elemezni fogják, és a DNS alapján meg fogják állapítani, hogy ki kicsoda, hiszen a rokonokat is azonosítani tudják.
2020. dec. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 A kérdező kommentje:
Hogy lehetett volna hun? Ők legalább 800 évvel korábban éltek Európa ezen részén..
2020. dec. 26. 17:08
3/4 anonim válasza:
Hát ha ez pontos arckép, akkor erősen egy kínai császárnak tűnik vagy japánnak nekem. Mindenesetre egészen biztos, hogy a hunoknak nem sok közük van hozzá.
2020. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 anonim válasza:
Mivel nem tudjuk, hogy a Habsburg Albertről készült festmény mennyire hiteles ábrázolás, így nem tudjuk hogy nézett ki. Nagy Lajossal kapcsolatban ugyanez a helyzet. A kápolna sírjában talált személyt az elhalálozási életkora alapján vélik Albertnek. De! Az antropológia nem mindig tudja pontosan meghatározni egy egy személy életkorát. Így érdemes a sír keltezésével is foglalkozni. A művészettörténészek a sír egykori felépítményéhez tartozó töredékek alapján a XIV. század vége környékérén is készülhetett akár a síremlék, tehát lehetne ez alapján Nagy Lajosé. De egy Zsigmond kori veret, ami szintén a sírból került elő, beárnyékolja ezt is. Mivel Zsigmond Nagy Lajos után uralkodott. Ha a temetéskor tették a sírba akkor Lajos kizárható és Albert valószínű. De felmerül a kérdés, hogy Albertet miért temették volna a Nagy Lajos kori kápolnába? Vagyis feltehetően Lajos sírkápolnájába. A másik személy akit Károly Róbertként azonosítanak feltételesen, igen esélyes, de akár Nagy Lajos is lehet, mert mindketten azonos életkorban hunytak el. Lajos személyének valószínűségét csökkenti, hogy ez a személy nem a templomhoz épített sírkápolnában temetkezett, hanem a templom északi hajójában.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!