Japánnak ,hogy sikerült megőriznie a függetlenségét ?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom Japánt nem gyarmatosította egyik nagy hatalom sem ami nagyon ritka volt Ázsia esetében , hogy se angol,se francia,se holland vagy német befolyás ne legyen sőt még ők gyarmatosították Korát ha jól tudom. Hogy sikerült megőriznie a függetlenségét az Európai nagy hatalmakkal szemben amíg Kína,India megszűnt függetlennek lenni

2020. júl. 30. 16:39
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
95%

Amikor elkezdték náluk a gyarmatosítás első lépéseit, nem bezárkóztak, hanem a nyugatiak technikai fölénye láttán gyors politikai és társadalmi reformokba, modernizálásba meg iparosításba kezdtek.


[link]

2020. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 1es jól mondja: nagyon okos és bölcs volt az akkori (egyébként korát tekintve elvileg fiatal) uralkodó.


Nem ellenállni kezdtek, hanem inkább "beszálltak a buliba".


Nézd meg az Utolsó Szamuráj c. filmet, ebben a korban játszódik.

2020. júl. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő kihagyja a történet felét. Az utolsó szamuráj az 1800-as évek vegen, a Meidzsi-korban játszódik, miközben a gyarmatositó hatalmak már az 1500-as években megjelentek Japánban, egy darabig kereskedtek is a bezárkózás előtt és behozták a kereszténységet, csak aztán kidobták őket és jött a bezárkózás. A bezarkozast meg azért tudták fenntartani mert 1) messze voltak europatol, 2) nem volt kiemelkedő gazdaságuk arany stb amit érdemesnek látták volna rekviralni 3) az európaiak felmérték hogy erős és fejlett társadalommal állnak szemben és hatalmas katonai erő kellett volna hogy bármi sikert elerjenek de a megtérülés nem kecsegtetett sok reménnyel. Afrika, Amerika, Kína stb sokkal könnyebben leigazhato volt és biztos hasznot ígértek. Ez változott meg a Meidzsi kor elejére amikor a japánok már annyira lemaradtak a technológiai fejlődésben hogy relatív kis erőkkel is könnyen lehetett rájuk nyomást gyakorolni
2020. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ami a 16. században történt, az még nem volt gyarmatosítás csak szimpla kereskedés, egyszerűen mert Kína, India és Japán fejlett feudális társdalmai túl nagy falat volt még akkor Európának (az ugyanolyan messze levő Fülöp-szigeteket és Fűszer-szigeteket seperc alatt meghódították). A tényleges gyarmatosítás csak a 18. század végén (India esetében), illetve a 19. század elején (Kína) és közepén (Japán) indult be, szóval abból, amiről a kérdés szólt, nem maradt ki semmi :)
2020. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Röviden: katonai erővel esély nem volt semmiféle hódításra; egy szigetországról van szó, erős és fanatikus hadsereggel. Egész egyszerűen nem lehetett eljuttatni oda akkora haderőt, amelynek esélye lett volna a helyiekkel szemben.

Gazdaságilag zsákutca, nem volt olyan termék, amelyre a japánoknak szüksége lett volna és nem tudták előállítani - akár a nyugati áruk lemásolásával.

A gyarmatosítók egyszerűen nem tudtak fogást találni rajta...

2020. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!