Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen könyveket ajánlanátok,...

Milyen könyveket ajánlanátok, ha át szeretném nézni a magyar középkor időszakát?

Figyelt kérdés

Nem iskolai történelemkönyveket szeretnék olvasni, hanem olyan könyveket, amik az események mögé raknak egy általános korképet is. Hogyan változtak az ország kapcsolati hálói, külkapcsolatai, milyen volt akkor élni? Milyen változásokon mentek át a társadalmi osztályok? Milyen nemzetközi intrikákban vettek épp részt az éppen aktuális uralkodók? Mi történt a kulturális életben? Milyen divatok mentek végig az országban? Szóval valami olyasmi könyveket szeretnék olvasni, ahol az események nem csak lógnak a levegőben, hanem kapnak valami kontextust, amiben tudom őket értelmezni is.


Emlékszem középiskolában sosem volt tiszta, hogy mi is történt az Árpád-ház kihalása után. Mármint értettem amit tanítottak, meg is tanultam, de annyi hézág volt a folyamatokban, hogy sosem volt egy tiszta kép a szemeim előtt, hogy miért épp az lett a következő uralkodó egy látszólag random házból, aki jött és ez mit jelenetett a királyságra nézve. Szintén nincs előttem egy tiszta kép, hogy hogyan változott a technológia, kultúra, divat és a mindennapi élet az évszázadok során.


2020. jún. 10. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Esetleg a Kossuth kiadó Magyar história sorozata?

[link]

2020. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!