Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miből alakulhatott ki itt...

Miből alakulhatott ki itt minden, az élet stb? Ti szoktatok ezen filozofálni?

Figyelt kérdés

Hívő ember vagyok, de elég sokat filozofálok főleg az utóbbi időben.


Igazából ugye van a 2 nagy teremtés elmélet a tudományos meg a vallási, és itt felvetődnek bennem kérdések.

A tudományos elméletnél, szerintem ez nem állja meg a helyét, hiszen a semmiből nem lehet valami. Mivel mindig valami kisebb dologra visszajutunk, az a valami is "kifejlődött egy másik dologból stb.


A vallásosnál ugye elfogadható ami emberi ésszel nem felfogható a teremtés elmélete, viszont itt jön a kérdés, hogy akkor a teremtőt ki teremtette meg? és akkor ismét egy végtelen kérdéshullámot indít el ez a kérdés. Amivel hasonlóra jutunk mint az előző elméletnél. Igazából a különbség csak a kialakul és a teremt szavakon van.


Volt már, hogy sokat dilemmáztam ezen és teljesen ilyen szorongó sokkos állapotba kerültem. Főleg mikor a halálra is gondolok.


27 F



2020. ápr. 20. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan, hogy tudományos teremtéselmélet. Teremtés csak a vallási mítoszokban létezik. Abból viszont eleve sok száz féle van, nem egy vagy nem kettő.


Semmiből valaminek szintén semmi köze a tudományhoz, ilyen csak a teremtésmítoszokban létezik.

2020. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor leírom úgy, hogy érthetőbb legyen.

Hogy is nevezik akkor a nagy bumm ? ami minden kezdete a tudományos ""teremtéstörténetben"" (ne haragudj de nem tudok rá jobb szót). Tehát ott vagyunk nullán, amikor minden kialakult a tudomány szerint. De akkor a nulla előtt is volt egy -1 azelőtt egy -2, hiszen az idő folyamatosan telik, és azt a nagy bummot is valami beindította, tehát ugyanott vagyunk, hogy mi volt annak a dolognak a beindítója? hiszen a semmiből nem lesz valami.

2020. ápr. 20. 12:03
 3/11 A kérdező kommentje:

és a tudomány mivel magyarázza a hozzászólásod második részét?

nem támadás, csak pusztán kérdezem, mert érdekel a téma.

2020. ápr. 20. 12:04
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Isten az időt a térrel és az anyaggal együtt teremtette. A teremtett világ csak egy kis véges részhalmaza az azon kívüli végtelen és örök - tér, anyag és idő nélküli - isteni világnak, amelyből az emberi lélek, szellem is származik, mivel azt saját magából adta az ember testébe.
2020. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Az élet pusztán kémia? Kémiai és fizikai kölcsönhatások véletlene?


Úgy tűnik. Én ezt "vallom".


Az azért elbizonytalanít, és nem dobnék máglyára senkit, ha nem "ebben hisz", hogy milyen sok mindennek kellet (és mai napig kell) együtt állnia az élet kialakulásához, itt a Földön (is?).


Néha azt gondolom, hogy ez nem lehetséges. Ennyire tökéletesen nem klappolhatott minden.


De nem tudjuk hogy mennyire elterjedt az élet az Univerzumban. Lehet hogy "közönséges", lehet hogy egyedi, itt a Földön.


Mi emberek ugyan azokból az atomokból állunk mint bármi a Világegyetemben. Azok az atomok melyeket most Te "bérelsz", sok szerepet vállalhattak már mióta létrejöttek. Biztos hogy volt már jónéhányuk csillag, valamelyik többféle is. Volt üstökös, esőfelhő, marsi jég,aztán tengervíz meg korallzátony, dinoszaurusz, mocsári zsurló, láncos buzogány, Szent István, barna kenyér, majd bundás kenyér is egy kis időre. Trillió helyről érkeztek és építettek Téged.


Meghalni meg muszáj,bármit teszünk ez a vége előbb- utóbb.

Ha mákos vagy szép, hosszú, tartalmas, és örömökkel teli az életed.

Aztán moha lesz néhány atomod, ez szinte 100%.

2020. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"A tudományos elméletnél, szerintem ez nem állja meg a helyét, hiszen a semmiből nem lehet valami. "


Ez látod a kutatók szerint is igy van, legalábbis eddig még soha senki sem figyelt meg olyat, hogy a semmiből hirtelen valami legyen. Valóban vissza tudjuk követni egy ideig az univerzumunkban található anyag, energia változásait, és valóban odáig jutunk, hogy minden jel arra mutat, valamikor egy pontból (vagy legalábbis jó közelitéssel pontszerűnek tekinthető kezdőállapotból) indult ki minden, amit ma ismerünk magunk körül.

Jogos a kérdés, hogy mi volt az a pont, és az miből és hogyan jött létre. Ezek a kérdések jelenleg válasz nélküli, nyitott kérdések. Ezekre a kérdésekre jelenleg a tudmány nem tud alátámasztható választ adni, ezért egyelőre nem is foglal állást a kérdésben. Kutatás alatt áll a dolog, de minél messzebbre kivánunk visszatekinteni az időben, annál érzékenyebb műszerekre van szükség a további vizsgálatokhoz, amiket nem két nap és két fillér kifejleszteni, megépiteni és üzemeltetni. Ráadásul annál nagyobb a "zaj" is, a zavaró, azonosithatatlan információtöredékek, amik egyre inkább megnehezitik a további méréseket, vizsgálatokat, mert egyre nehezebb kiszűrni a mérések eredményeiből őket.


Ami az én saját véleményem, hogy soha nem fogjuk biztosra megtudni, mi történt a régmúltban. Az egész olyannak tűnik, mint amikor egy erdőben egy kanyargós ösvényen gyalogolsz. Az út végét egyik irányban sem látod. Hiába tekintesz vissza vagy előre, az első 10-20 métert még mindkét irányban jól látod, utána azonban az aljnövényzet már kitakarja magát az ösvényt. Persze, azért még egy darabig tudod követni a szemeddel, hogy vajon merre kanyaroghat a fék között, annak ellenére, hogy magát az ösvényt már nem látod. 80-100 méteres távolságban viszont már teljesen belevész a fák, bokrok sűrűjébe, onnantól már csak közvetett információkból követheted az ösvény kanyargását (merre ritkábbak a fák, világosabb az erdő, stb.). 300 méteren túl pedig már minden teljesen egyneműnek, homogénnek tűnik az egyre több zavaró tényező miatt.

A világ is hasonló szerintem, a (térbeli és időbeli) közvetlen környezetünket viszonylag nagy pontossággal tudjuk felderiteni, de minél távolabbra próbálunk tekinteni akár térben, akár időben, annál pontatlanabbá és nehézkesebbé válik a további vizsgálódás. Egy bizonyos korláton túlról pedig már nem érkezik el hozzánk értékelhető információ, információ hiányában pedig csak azt lehet mondani megalapozottan, hogy nem ismerjük a választ.

Ha tényleg nagyon érdekel a dolog, akkor tanulj sokat, és segits te is kutatni a világunkat, hogy minél hamarabb minél pontosabb válaszok születhessenek az ilyen irányú kérdéseinkre! :)

2020. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nekem már késő ilyesmit tanulni,

viszont ha pénz hiányzik belőle, akkor miért nem erre öszpontosítjuk a világ pénzének nagy részét, amivel úgymond a jövőbe megyünk, robotok, elektromos autók stb. én például nagyon kiváncsi lennék ennek a kérdésnek a válaszára.

2020. ápr. 20. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mások nem ennyire kíváncsiak rá, inkább most szeretnének jól élni, ezért van a kutatásokra kevés pénz.

Ezzel együtt azért nagyon sokat tudunk erről: nézzél Dávid Gyula videókat a témában. Nagyon érdekesek.

2020. ápr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a kettő nem zárja ki egymást, én is szeretnék jól élni:)
2020. ápr. 20. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bizony döntened kell, hogy mennyiből élsz jól, és mennyi új dologra fordítasz pénzt. Egyik sem korlátlan.
2020. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!