Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mozart temetésén miért nem...

Mozart temetésén miért nem volt jelen a Mozart család egyetlen tagja sem, ahogy a felesége sem?

Figyelt kérdés

[link]


Idézem:

A Mozart családból senki sem vett részt a temetésen, Constanze pedig valamilyen oknál fogva csak 1809-ben ment ki a temetőbe, hogy megkeresse férje sírhelyét, ezért 1800-ra annak pontos helye a feledés homályába merült. Jelképes síremlékét 1900-ban állították fel a temetőben.


2019. dec. 20. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a drágajó Constanze minden volt, csak hű feleség nem. Miért nem ment a temetőbe 1800-ig, utána csak 1809-ben? Miért hagyta, hogy felszámolják a sírt? Mozart egyébként nem volt himlős, hanem veseelégtelenségben halt meg 1791-ben.
2019. dec. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a temetés napján egy nagy vihar miatt nem tudtak elmenni a családtagok, viszont amikor másnap (vagy pár nappal később) Constanze kiment a temetőbe megkeresni a sírhelyet, akkor nem találta, és máig senki sem tudja pontosan, hogy hol van Mozart holtteste


Legalábbis én így tanultam.

2019. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Harmadosztályú temetés, nem megy el senki, ráadásul három halott egy sírban! Constanze érezte, hogy ezért elitélik, de nem érdekelte. Mozart beteges volt, pénze sem volt, meg akart szabadulni tőle. Azt nem sejthette, hogy az utókor elitélte ezért. Egyébként a harmadosztályú temetés szabad préda volt a titokban boncoló orvosoknak! Kilopták a halottakat, széttrancsirozták és elkaparták valahol.
2019. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!