Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol tartana a világunk ha a...

Hol tartana a világunk ha a tudomány sokkal jobban az embert helyezné középpontjába és nem a pénzt?

Figyelt kérdés

Milyen lenne egy olyan világ ahol sokkal jobban támogatná az embert a technológia és a tudomány.

Lehetséges hogy sokkal fejlettebbek lennénk ha nem az űrben túrkálnánk hanem a saját testünket és agyunkat, a világunkat igyekeznénk megismerni.


Nem úgy értem hogy valami ultra liberális világban kellene élni ahol mindenki szereti egymást.

Persze rengeteg segítő technológia van így is.

De ezek nagy része nem jut el a szegényebb rétegekhez.


Kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről.



2019. szept. 22. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Azt, hogy hülye vagy. Soha ennyi technológia nem jutott még el a szegényekhez mint most. Nem mindenütt, de világ jelentős részén vannak védőoltások, orvosi ellátás, elegendő táplálék, számítástechnika stb.


Az "űrben túrkálás" szintén a világunk megismerése és az azzal kapcsolatos kutatások elképesztően sok a mindennapokban is használható eredményt produkálnak.

2019. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos, mit szeretnél. A tudománynak megvannak a maga szakterületei. Ha valaki asztronómiával foglalkozik, akkor ő nyilván az "űrben fog turkálni". Az emberekre ott vannak azok akik mondjuk anatómiára szakosodtak, ha a testi felépítésed érdekel, vagy a neurobiológusok, ha az agyi működésed.

A pénzt pedig nem igazán szokták előtérbe helyezni. A tudományos pálya tipikusan nem az, ahová azért megy valaki mert jól akar keresni. Ettől függetlenül a kutatás is nyilván pénzbe kerül, ingyen senki nem kap laborfelszerelést, áramot, vegyszereket, stb.

2019. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

Ha a tudomány még ennél is emberközpontúbb lenne, akkor valószínűleg már régen kinyírtuk volna magunkat, a környezetünket.

Éppen az a baj, hogy a tudomány az embert helyezte a középpontba és nem a természetet. Néhány évtizede még a tudománytól várták, hogy "legyőzze" a természetet, az egész bolygót az ember szolgálatába állítva. Sajnos túl későn vettük észre, hogy az ember csak a természet részeként élhet a Földön és ebben az európai kultura és tudomány eléggé sáros...

2019. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne áltassuk magunkat, a tudományos fejlődés a gazdaság szerves része.


Kapitalista drive nélkül sehol se lenne az egész.


A tudomány a legdrágább játékszer a hadiipar után, szóval kell bele egy gazdasági motiváció is. Amiről te beszélsz az főleg alkalmazott tudomány... Az alapkutatások továbbra is főleg akadémiai, állami forrásokból mennek... de azok hosszabb távú projectek.


Az alkalmazott tudomány viszont szerves része a gazdaságunknak és nagyon fontosak az ipari források is. Ne sírjuk vissza a szocializmust ezen a téren, mert bebizonyosodott hogy nem működik.

2019. szept. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kapitalista ÉS katonai motiváció. Durva, de ha ezek megvannak, valahogy mindig lesz pénz, felszerelés, emberi erőforrás...
2019. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tislerics Máté ***** válasza:
87%

Maga a kérdés is elégtelen: A tudomány maximálisan az embert szolgája ki! Ez nem is lehetne másképp:


Pénz (végső soron vagyon) csak akkor lesz, ha a termék vagy szolgáltatás kiszolgálja az EMBER igényeit. Ellenkező esetben deficites lesz az üzlet és érdeklődés hiányában bezár a bolt!


Vagyis csak akkor lesz valakinek pénze, ha minden szempontból az ember igényeit helyezi a középpontba! Akik azért csinálják mert sokkal inkább csak pénzt akarnak keresni, azok hibáznak, kiesnek a piacról és sosem fogsz találkozni a termékeikkel! (amit a tudomány segített volna létrehozni!)


Csak azt tudod piacra dobni, ami kell az embereknek! Ez miatt (is) a tudomány arra fejlődhet, amerre mi akarjuk! Az már csak következmény, hogy páran meggazdagodnak közben, akik a legjobban mérték fel, és szolgálták ki az EMBER igényeit!

2019. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#6, ez mind igaz, csak az EMBER helyére helyettesítsük be a VÁSÁRLÓERŐVEL RENDELKEZŐ EMBER kifejezést.
2019. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
#7! A vásárlóerővel NEM rendelkező emberek kiszolgálása is történik, csak az (érthető okokból) nem fenntartható a gazdaság szempontjából. Gazdaság nélkül meg nincs modern civilizáció! Szóval ismét bezárult a kör...
2019. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A vásárlóerővel NEM rendelkező emberek kiszolgálása is történik, csak az (érthető okokból) nem fenntartható a gazdaság szempontjából"

Igen, de az jobb esetben is csak valami mellékes lepattanó. A #6-os válaszban leírt mechanizmusban gyakorlatilag a pénzes rétegek igényei a meghatározóak, az pedig nagyon eltérhet a nincstelen tömegekétől.

2019. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 Nem feltétlen.


Egyrészt sok nagyságrenddel több szegény él a Földön, mint gazdag.


A szegény elmaradott területeknek teljesen más igényei vannak. Ezért születnek pl 1 dolláros gyorstesztek betegségekre, vagy élelmezéssel, világítással kapcsolatos találmányok.


Sokat el lehet belőle adni, meg a segélyszervezetek támogatják... Sok kutató fejlesztő startup cég ilyen piacokra koncentrál.

2019. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!