Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Milyen szabály dönti el h...

Milyen szabály dönti el h melyik ragot használjuk egyes városok esetében? -ra;-ba

Figyelt kérdés

Pl.: MiskolcRA, DebrecenBE

ZalaegerszegRE, GyőrBE

Merthát olyat nem mondunk h megyek Győrre vagy Miskolcba.


2010. júl. 8. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs szabály.
2010. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ilyen sincs h pl magas vagy mély magánhangzók vannak a városnévben és ezért ez ezért az...?
2010. júl. 8. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
A szabály a hagyomány elve... Pécsett, Győrött, Debrecenbe, Miskolra, Budapestre...
2010. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"MiskolcON, ám DebrecenBEN, GyőrÖTT, PécsETT, SzegedEN,

Amíg mindezt megtanulod, beleőszülsz, idegen."

http://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg

2010. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A magas vagy mély hangrend csak azt határozza meg, hogy milyen magánhangzó van a toldalékban (ez az illeszkedés törvénye), de azt, hogy melyik két- vagy többalakú toldalékot kell használni, az szokás kérdése: így alakult ki, és gyakorlatilag egyenként tanuljuk meg, bár a magyar ember ráérez, tehát nem kell a földrajzi atlaszt bemagolni. :)
2010. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mondjuk még sosem mondtam, ha megkérdezték hol vagyok, hogy Pécsett. Mindig Pécsen voltam.
2010. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyar településeknél az számít hogyan könnyebb kimondani, idegen településeknél meg mindig -ba, -be van.
2010. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár mondjuk a Győrre pont olyan könnyen kiejthető mint a Győrbe...
2010. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És arra is figyelj, hogy nem NagyszombatON, hanem NagyszombatBAN. (A ,,szombatOn" csak akkor helyes, ha a napra gondolsz.)
2010. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!