Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írod le helyesen az...

Hogyan írod le helyesen az elért és a max pontszámot?

Figyelt kérdés
50/80 vagy 80/50?
2016. máj. 17. 22:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Mit nem értesz? csak neked csak most ovis magyarázat: rész/egész = 50/80. Ennyire ne legyél már suta
2016. máj. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy irjak, nincs minden baromsagra nyelvtani szabaly. Nagyon rossz amugy is, hogyha ugy probalod elni az eletedet, hogy mindenhez keresel valami onigazolast vagy szabalyt, mert az ahhoz vezet, hogy aki viszont nem ugy csinalja, arrol azt fogod gondolni, hogy egy budos bunko aki meg ezt se tudja. (Nezd meg a hozzaszolokat, azonnal lehulyez mert meg merted kerdezni...) Probalj inkabb ugy elni, hogy elfogadod, hogy a dolgok jelentos reszeben van valtozatossag, valaki igy csinalja, valaki ugy es mindketto lehet helyes.


En a magam reszerol amugy szinten az “50/80” partjan allok, mert en intuitiven eleve tortkent kezelem es elert %-kent ertelmezem a pontot, azaz jelen esetben 62,5% (50/80 = 0,625). Vagyis szamomra az a termeszetes, ha az elert/maximum a sorrend. Maskulonben viszont a per jelet nem csak osztaskent lehet ertelmezni, nem kotelezo, hogy a jel matematikai ertelme egyfajta egyetemes errtelemme valjon. Szoval teljesen jo es legitim megkozelites az, hogy a per jel ez esetben valami olyat jelentsen, hogy –bol, azaz 80/50 az 80-bol 50. Mert miert ne.

2016. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Azért azt, hogy "próbálok elérni az életben valamit úgy, hogy igazítom magam" elég erős túlzás, csak kíváncsi voltam, van-e erre valami jelölési szabály. Ennél nem kell mélyebben belemenni a témába. :D
2016. máj. 18. 12:42
 14/17 anonim ***** válasza:
42%

“Azért azt, hogy "próbálok elérni az életben valamit úgy, hogy igazítom magam" elég erős túlzás”


Milyen szerencse, hogy nem ezt mondtam, mert valoban tulzas lenne. Kerlek olvasd ujra.

2016. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az indoeurópai és a magyar nyelv közötti különbségből adódik, mivel például angolszász, újlatin, szláv nyelvterületeken szóban úgy mondanák, hogy „50 of 80” (mindenki képzelje az „of” szócska helyére a többi sok száz nyelv idevaló szavát), míg magyarul fordítva „80-ból 50”.


Nekem még anno általános iskolában sok tanárom a kapható összes pontot írta előre, és a perjel után írta az elért pontot (80/50), de mostanában szerintem pont a fordított írásmód terjedt el, vagyis az 50/80.


Erre, ahogy előttem is írták, nincs szabály, de ha el akarod kerülni a félreértést, akkor inkább úgy írod, ahogy mindenki más:

kapott pont / összes pont

2016. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 BringaManó ***** válasza:
elkerülni a félreértést? mit lehet ezen félreérteni? nem lehet tudni, hogy a kisebb vagy a nagyobb a maximális pontszám?... :-))
2016. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk sok tanár ad ki olyan dolgozatot, amiben szorgalmi feladattal lehet pluszpontot szerezni.

Ha például 100 pontos a dolgozat, és van egy szorgalmi max. 5 pontért, és minden hibátlan, akkor simán lehet, hogy az elérhető 100-ból 105 pontot kapott :D

(Bár ezt meg inkább úgy írják rá, hogy 100+5/100, de vannak fura tanárok, meg szerintem olyan diák is, aki még ezt is félreértené)


Az én franciatanárom például felülre írta az elért pontot, alulra, hogy 20 (nyilván minden kicseszett dolgozat 20 pontos volt, hogy franciaországi mintára 20-as skálán tudjon minket osztályozni magának...), vízszintes vonallal választotta el a kettőt, és ezt az egészet bekeretezte! Mellé meg odaírta piciben a jegyet (1-5), először azt sem tudtam, hogy ezen most mi, micsoda, hogy kell ezt nézni :D

2016. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!