Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hol tudom megnézni a legfrisse...

Hol tudom megnézni a legfrissebb helyesírási szabálymódosítást?

Figyelt kérdés
Folyamatosan módosítanak néhány apróságon, és már nem tudom követni.
2010. febr. 3. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezt honnan aaz ördögből vetted, hogy folyamatosan változtatnak? Mit nem tudsz követni? 25 éve nem változott!
2010. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekes :-)))

Én erről még nem is halottam.Ugyanúgy írok ahogy 20éve megtanították és még nem szóltak rám,hogy elavult a helyesírásom:-)))

2010. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyébként változik az idővel, mert valahogy egy régebbi írásmód már nem jó...

pl régebben ventillátor -t ma ventilátornak kell leírni

2010. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pedig változtattak! Jelenleg a Magyar Tudományos Akadémia 1984-es helyesírási szabályzata van érvényben (11. kiadás), de ettől függetlenül apróbb módosítások mindig vannak, márcsak az azóta keletkezett/ átvett új szavak miatt is. Elég csak például a média- médiák vitát említeni! Ha jól tudom, most az utóbbi alak is elfogadott.

Többek között ilyen dolgokra lennék kíváncsi.

2010. febr. 3. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

előző vagyok

amúgy azért nem szólnak, mert senkit sem izgat mindenféle változtatgatás, meg senkit se érdekel.

plus egy embernek jobb dolga is van mint a legújabb szótárat keresni, hátha megváltozott valami...

Plusz nem kell nagy változásokra gondolni, inkább apróságok:)

2010. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A média-médiák nem helyesírás!

Te magad mondod, hogy a 84-es szabályzat van érvényben. Tehát az van érvényben. Ennyi. A ventilátor is akkor változott meg, nem később.

2010. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szabályzat tényleg a 84-es, amelyik érvényben van, viszont 84 óta rengeteg új szó került a magyar nyelvbe, illetve rengeteg új szót alkottunk. Most sajnos csak egy ilyen jutott eszembe, a kapucsínó. Ezt már számtalan formában láttam leírva, talán ezért is jó, hogy a kiejtés szerint kell leírni. Ez már benne van pl. az 1999-es Magyar helyesírási szótárban, de a vincsesztert (kicsit furcsa fonetikusan) nem találtam. Viszont van flopi és hajlékonylemez, vagy pl. fájl.

Arról nem tudok, hogy lenne ezekből egy szójegyzék, de ha valamiben nem vagy biztos, és nem találod sehol a megfelelő alakot, írhatsz az akadémiának: tanacs@nytud.hu.

2010. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösönöm utolsó! Végre egy használható válasz!
2010. febr. 4. 14:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán a kérdésednek kellett volna normálisnak lenni! Ugyanis az, hogy folyamatosan változtatnak néhány apróságon, tényszerűen NEM IGAZ! Az, hogy új szavak kerülnek a nyelvbe, egy teljesen más dolog. Az nem hivatalos szabályváltoztatás. Egyetlen egy példát nem tudtál írni, hogy mit nem tudsz követni! Az új szavakat pedig mindaddig, amíg nincs hivatalos akadémiai szabályzatuk, úgy írod, ahogy akarod. Nem visz el a rendőrség akkor se, ha cs-vel írod a "vincsesztert", meg akkor se, ha ch-val.
2010. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!