Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért vélik egyre többen,...

Miért vélik egyre többen, hogy a helyesírás csak a nyelvtanórán fontos?

Figyelt kérdés
Most nem az elgépelésekre gondolok. Egyre többen vannak (nem csak itt), akik rettenetes helyesírással írnak, és ha figyelmeztetik őket, akkor az a válasz, hogy nem nyelvtanórán vagyunk! Én se vagyok egy Grétsy László, de néha csak többszöri olvasásra tudom értelmezni némelyik hozzászólást!
2008. aug. 4. 18:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Na ez talált!
2008. aug. 5. 07:02
 12/20 anonim ***** válasza:
8%

nem ezt érveltem, de sajnos még mindíg nem sikerült agyilag feldolgoznod... legalábbis úgy tűnik.


azt mondtam, hogy önmagában értéktelen külsőség és ha már választom kell egy tartalmas de borzalmas helyesírású, meg egy jó helyesírású, de tartalmatlan között, akkor nem az utóbbit fogom választani.


azt kellene feldolgoznod agyilag, bár erre nálad szerintem kevés esély van, hogy baszogatással az esetek túlnyomó részében nem érsz el semmit. Ha önnön felsőbbredűséged teljes tudatában kioktató módon viszonyulsz embertásaidhoz, azzal nem őket fogod megváltoztatni, hanem magad elszigetelni és onnantól már semmi esélyed sem lesz bármi módon is hatni rájuk.


Vagy válaszolj a kérdésre és megjegyzésként fűzd hozzá, hogy azért mégiscsak, vagy fogd be a szád, de nem is segíteni, meg ki is oktatni, az konkrétan bunkóság, legyen az bármilyen ékes helyesírással is prezentálva.


az éttermes hasonlatod vegytiszta demagógia mellesleg.


uff! Így szólok én.

2008. aug. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Tudom, hogy baszogatással nem sokat érek el, de írhatok bármilyen stílusban nem fogok meggyőzni olyan embert, aki mindenképpen ragaszkodik a saját álláspontjához. A baszogatásra legalább jobban felfigyelnek, és válaszolnak rá. A finomkodó stílusra pedig csak legyintenek. Te nem olvasol el egy semmitmondó szöveget, én sem teszem. Ezt feldolgoztam agyilag. Azt, hogy miért véded a pocsék helyesírással írókat, arra tényleg nincs esély, hogy felfogjam, ebben igazad van.


A kérdésre pedig válaszoltam, ha nekem nem tetszik, hát nem. Nem célom mindenkinek megfelelni.


Az éttermes példával arra akarok rámutatni, hogy az alapműveltség mindenkitől elvárható. Az alapműveltségbe pedig beletartozik a saját anyanyelvünk nyelvtanának ismerete, úgy mint az alapvető matematikai műveletek elsajátítása.

2008. aug. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

* A kérdésre pedig válaszoltam, ha neked nem tetszik, hát nem.


Elnézést, én is hibázom néha

2008. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13%

egyrészt nekik sem céluk neked megfelelni, ezért érdekes kérdés, milyen jogon gondolod úgy, hogy nekik viszont meg kell felelni a te elvárásaidnak...


Lehet ugyan az alapműveltség fogalommal takaródzni, de tapasztalataim szerint ez a csak akkor szokott előkerülni, ha valakinek érv kell a másik lehülyézéséhez és nagyhirtelen semmi más nem jut eszébe...


másrészt én nem a rossz helyesírókat védem, hanem a kioktató, tudálékos, entellektüel embereket utálom, akiknél a külső (értsd: helyesírás) magasabb pioritású, mint a belső (értsd: tartalom).


elgondolkoztatónak (bár valószínűleg felesleges, de lelkes vagyok...) pedig két idézet Sir Winston Leonard Spencer Churchilltől:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik."


"Személy szerint mindig kész vagyok tanulni, mindazonáltal nem mindig szeretem, ha kitanítanak. "

2008. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell megfelelnie senkinek az én személyes elvárásaimnak. De az, hogy az emberek rendelkezzenek alapvető műveltséggel nem az én személyes elvárásom, hanem egy jól működő társadalom szükséges feltétele.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik."


Szerintem nem kis dolog, hogy a gyerekek egyre butábban fejezik be az iskolát. Ezt mutatják a felmérések is.


"Személy szerint mindig kész vagyok tanulni, mindazonáltal nem mindig szeretem, ha kitanítanak."


Ezzel én is így vagyok. Szerény véleményem szerint nem vagyok kioktató, tudálékos, entellektüel ember. Te már ebbe a hcsoportba soroltál, szerinted ott is maradok, ami nem izgat, mert nem ismersz. Utálj csak, ha az neked jó.


Ha pedig szerinted az alapműveltség fogalma csak ennyit ér, hogy egymás lehülyézéséhez használjuk, akkor tovább nincs miről beszélnünk.

2008. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"nem a rossz helyesírókat védem, hanem a kioktató, tudálékos, entellektüel embereket utálom"


Pedig nagyon úgy tűnik, hogy a rossz helyesírókat véded.


Általában, ha valakinek nagyon ocsmány a helyesírása, az nem szokott fényes tartalommal csillogni.

Itt nem kell senkinek senki felé megfelelni, csakhát, ha van egy kérdező aki ocsmányul ír, az miér várja el, hogy más megfeleljen neki a válaszával? Nem kell megfelelni senkinek, lehet menni büdösen is randira, de akkor ne várd, hogy pozitív reakciókat kapsz és az öledbe ugranak.

2008. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Mivel nekem a helyesírás annyira alap dolog, hogy nem is gondolkodom rajta, baromi nehéz lenne akár értékes, akár értéktelen tartalommal hibásan írnom. Aki tud helyesen írni, annak ez a kérdés - ti. hogy helyesen írjon-e - nem merül fel. Aki meg még csak helyesen írni sem tud, az valószínűleg semmiféle olyan tartalmat nem tud előállítani, amire bárki értelmesebb ember odafigyelhetne. Magyarul, aki hülye ahhoz, hogy az anyanyelvén helyesen írjon, az minden más téren is hülye.
2008. aug. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

ÖÖÖ. Jó helyesírású de tartalmatlan szövegű és rossz helyesírású tartalmas szövegű?

Rossz helyesírással lehet jó a szöveg, ezt aláírom...

De akiknek jó a helyesírása, azok általában olvasottabbak, vagy gyakrabban látnak írott betűt, a szemük megszokja. Ezzel pedig növekszik a szókincsük is, így a szövegük is megnyerőbb lesz a többiekénél... Persze kivételek vannak.


Elmntmee a Baltnra s hdeg vt a vz. A úszgmimra ráfgytt a fszm... Értelmezhető, senkinek sincs olyan érzése, hogy hiányos a mondat, erre lehet válaszolni, hogy: na rbsztál.

Az agyunknak nem lesz hiányérzete, bár ha ezt szóban mondjuk, akkor lehet, nem kapcsolunk rögtön...

De gondolom senki sem akar így helyesen rni. Mtre z tnyéelg géel rsza yüg...

Aki pedig a pincéreset mondta, annak volt igaza.

Katona volt a töritanárom (ki nem?), és mondta, hogy az altábornagy összeadta a 170-et és a 60-at és 110 jött ki neki... És meg volt győződve az igazáról

170

+ 60

----

110


A matematika és a nyelvtan az egyik legfontosabb, ami nagyon alap...

Ha nem tudod a bróm vegyjelét, attól nem leszel hülye, de ha nem tudsz leírni egy normális mondatot, akkor gyaonn lühye za lletiő.

2010. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudom, de valami olyasmi lehet, hogy úgy gondolkodnak, nem az írás minősége fogja meghatározni az életüket. Szegények, nem tudják, hogy de. De ez főleg a mai tizenévesekre vonatkozik. Nemrég a kezembe került néhány aranyköpés (lejegyezve) a középiskolás éveimből, és mi tudtunk normálisan beszélni. Nem használtunk olyan szavakat, hogy szal, vok és effélék. Az élőnyelv miatt is van az, hogy sokan nem tudnak írni.
2010. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!