Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ezt az idézetet hogyan kellene...

Ezt az idézetet hogyan kellene szépen megfogalmazni?

Figyelt kérdés

"Mielőtt elítélsz, járd végig az utam.

Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem.

Csakis ezután ítélkezhetsz felettem."


Az utolsó mondat végére nem tudom, hogy tényleg pont kell-e, de a fogalmazásban sem vagyok teljesen biztos, hogy jó lesz-e így. Ezt az idézetet magamra szeretném tetováltatni, ezért szeretném, hogy jól legyen megfogalmazva, és ne legyen benne helyesírási hiba. Vagy nem kellenének a végére mondatvégi írásjelek?


2014. máj. 14. 20:20
 1/1 anonim válasza:
Szigorúan a helyesírási szabályok szerint a felszólító mondatok végére ugyan felkiáltójelet kell tenni, de a "költői szabadság" megengedi a pontot. Sőt akár a központozás - írásjelek - elhagyását is, bár ezek tagoltabbá, érthetőbbé teszik a szöveget. Viszont az "elítélsz", "ítélkezel" szavakat hosszú í-vel írják. Írásjelek tekintetében megkérdezheted magát a tetováló mestert is, aki jártas a tetoválás művészetének írott és íratlan szabályaiban. Ő segíthet a megfogalmazásban is, bár szerintem a tetoválás lényege, hogy önmagad gondolatait adod át az általad választott formában, így válik önkifejezéssé.
2014. máj. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!