A pankráció szavunkat honnan vettük át?
Figyelt kérdés
Nem a szó jelentésére vagyok kíváncsi.Annak szeretnék utánajárni hol használták először a pankráció szót illetve a magyar nyelv honnan vette át.Magyarosítva lett a szó vagy ez egy teljességgel idegen szó?Esetleg ez saját szavunk és csak a magyar nyelv használja a pankráció szót?Van olyan ma is beszélt nyelv ahol használják a pankráció szót ebben a formában?2014. febr. 22. 06:11
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm de én kifejezetten a nyelvtörténeti múltjára vagyok kíváncsi a pankráció szónak.Az ógörögök is pankrációnak vagy ógörög nyelvkiejtés szerint ehhez a szóhoz hasonlóan beszélték a pankráció szót és innen magyarosodott a pankráció szó vagy más nyelvtörténeti múltja van ennek?Erről nem találtam semmilyen információt ezért kérdezem meg itt hátha egy nyelvtörténelemben jártas ember pontos forrássokkal rendelkezik.
2014. febr. 22. 07:24
3/4 anonim válasza:
etimologiai szotart ajanlom figyelmedbe :)
4/4 anonim válasza:
pankráció
‘minden fogást és ütést megengedő birkózás’, ‘tömeges dulakodás’.
Latin szó (pancratio) a görög pankration (‘ökölvívást és birkózást egyesítő ókori sportág’) nyomán, a pan (‘minden’) és kratosz (‘erő’) elemekből. Lásd még pán-, panácea, pandémia, pandemónium, panegirisz, pánkromatikus, panoptikum, panoráma, panteizmus, pantográf, pantokrátor, pantomim.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!