Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mássalhangzó torlódásokkal...

Mássalhangzó torlódásokkal szavak? jts ngt ndt nem összetettek kelllenének, elvileg van

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

moNDTa


eJTS


cseNGTEek-boNGTak

2013. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


seJTS

2013. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ilyenekre én is gondoltam, esetleg ha olyan szót ami nem ige légy szíves azt is írd le. :)
2013. nov. 4. 18:09
 4/14 anonim ***** válasza:
forrás: angol-magyar szótár
2013. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
húúúúú....nem hiszem h végig fogom olvasni az egészet, de nagyon köszönöm.
2013. nov. 4. 19:21
 6/14 BringaManó ***** válasza:
20%
azt is olvastad, hogy "nem összetettek kellenének"?...
2013. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem lett volna egyszerűbb, ha kiírod azok a a szavakat, amiket a kérdező kér, ha egyáltalán van benne?

Csak ezt a három összetételt kérdezte, nem az egész szótárt.:)

2013. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

BringaManó: Én leírtam az összetetteket is, te kiválogathatod a kritikád helyett.


Ha már ennyire nagyszájú vagy, dolgozz te is, ne csak mástól várd el! Micsoda modor ez! Kikérem magamnak! :)

2013. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 BringaManó ***** válasza:
53%

Emberke, álljál le. A kérdés két részből állt, de ez nem jelenti, hogy két külön kérdés, hanem (itt) a két rész egyben adta ki azt az EGY kérdést, amelyre választ várt a kérdező. (Szerintem ha még egyszer elolvasod, akkor te is megérted, ha mégsem, akkor nem tudok többet segíteni.)

Tudjuk, hogy a szótárból szűrted, hiszen odaaírtad. Örülök, hogy ilyen fantasztikusan nagy számokat is írtál, de nem hat meg, mert ugyanúgy néhány másodperc abban rászűrni, mint 254-ben vagy 254867000-ben. (Hasonlóan igaz ez arra, hogy utána bemásolni ugyanannyi munka. :-)

Nem az a baj, hogy nem vagy tökéletes 10 óra munka után, hanem hogy ha szól valaki a tökéletlen válasz miatt, akkor így reagálsz rá. Ha te veszed észre a hibát, akkor javítod, ha más, akkor "leugatod"? Hogy a hasonlatodnál maradjak: javaslom, hogy ha majd a munkahelyeden hívja fel a főnököd a figyelmedet egy hibádra, akkor ott is alkalmazd "a legjobb(?) védekezés a támadás" módszerét, biztos bejön... :-)


Te leírtad, én kiválogathatom, köszi. Ha olyan egyszerű lenne az összetételekre szűrni (meg a nem igékre), mint az msh.-torlódásra, megtettem volna, hidd el. :-)

Mondjuk abból a 60-ból már igazán nem lett volna nehéz – még neked sem – ezt a 37-et kiválogatni:

elfelejtsük

elmondta

elmondtam

fejtsd

felejts

felejtse

felejtsem

felejtsen

felmondta

felmondták

gondtalan

gondtalanság

gondtalanul

gyűjts

hajts

hajtsa

hangtalan

hangtalanság

hangtalanul

lemondtak

lépsejtszerű

lépsejtszerűen

megborzongtam

megborzongtat

megmondtam

mondta

mondtad

mondták

mondtál

mondtam

összhangtalanság

rangtól

sajtszerű

sejtszerű

sújtsd

washington

wellington


[a képzőszerű utótagot ("-szerű") tartalmazókat is benne hagytam, a felhasználó belátására bízom, hogy kell-e neki]


A nagyszájúsági mérkőzésen pedig – azt hiszem, mindenki jól látta a lelátókon – kettőnk közül nem én végeztem el a kezdőrúgást... :-)



Ui.: Hol ez a szólista, megmutizod?... :-)

2013. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Bravó Bringa Manó!

Én neked szurkoltam!


Ági


Kedves válaszadó, nem kell hőbörögni, főleg, ha nincsen igazad.

2013. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!