Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Valaki ismeri az eskereplye...

Valaki ismeri az eskereplye szót? :D

Figyelt kérdés
A Google nem ismeri. És nem tudom, hogy eskereplyének vagy eskerepjének kell írni.
2013. márc. 16. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
eskereplyére talált a google, j-vel semmit
2013. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne ismerné a Google? :O

Tessék: [link]


Igaz, alig néhány találatot ad, de mindegyik ly-nal van, tehát azzal írandó.

És most írj egy mondatot, légy szíves, mert kíváncsi vagyok, ugyan miért akartad ezt leírni. :D

2013. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit már tudok, hogy szlovák szó.


Egyházasbást (más néven Újbást, szlovákul Nová Bašta, korábban Kostolná Bašta) község Szlovákiában a Besztercebányai kerület Rimaszombati járásában.

Ki kellett tisztítani a forrást, mert

"Eskereplye vót a forrásban. Veres, cifra vót. De vót vagy 40 darab. Mind kidobtuk."


Mi lehetett? Rák?


[link]

2013. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy hal :)
2013. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyelvés, de tudnák rá következtetniez az oldal szerint is

[link]

mivel a skatulyát is sok helyen iskátulyának hívják, stb.

Tehát kerplőre gondolok.

[link]

2013. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válszokat.

Nem, nem ismeri a Google. Ugyanis mostmár a saját kérdésemet dobja ki + a kereplőt és valamilyen települést.

Látom senki nem ismeri az eddigi válaszolók közül ebben a jelentésben.

Elárulom: itt felénk a szalamandrát hívják eskereplyének. Az eddig általam megkérdezett emberek közül csak a közeli rokonaim, és a biosz tanárom ismerte. Kíváncsi vagyok valahol ismerik-e még.

2013. márc. 16. 16:48
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ne legyél már ilyen pancser. :D

Amikor én rákerestem, akkor is a te kérdésed volt az 1. találat, plusz az az oldal, amit a 3. válaszoló linkelt be, és még három oldal.

A Google mindegyik találatnál _vastag betűkkel_ emeli ki a keresett szót a szövegben, ami jelen esetben az eskereplye.

Tehát ISMERI.

2013. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

És hol van az a felénk?

Elárulnád nekünk?

2013. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Szarvaskő 2011 évi február 22-i testületi ülésén készült jegyzőkönyvben találtam az alábbi mondatot:

"Egyes fajok számár kedvező fennmaradási körülményeket biztosítana (eskereplye) ((mármint a gát, amiről az előterjesztés szólt))


Hogy mi az az eskereplye, az ebből sem derül ki, de hogy a vízhez köze van, és Szarvaskőn ismerik a kifejezést, az biztos.

2013. márc. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Parádon
2013. márc. 16. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!