Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent az, hogy ha egy...

Mit jelent az, hogy ha egy pasi meg veti a nőket?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Általánosít, így valamilyen oknál fogva lenézi őket. Pl. ilyen kérdéseket irkál ki, mint ezek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__39..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__40..


Amúgy nem értem, miért ebben a kategóriában írtad ki a kérdésedet...

2013. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a mondatban a helyesírást figyelembe véve a „meg” kötőszóként szerepel. Szóval az „egy pasi _meg_ veti a nőket” az azt jelenti, hogy „valakik csinálnak valamit, _és_ egy férfi nőket dobál, hajigál”.


Amiről Berta ír az a megvetés, ebben az esetben pedig a „meg” egy igekötő, ami az ige előtt áll, így azzal egybeírandó. (A magyar helyesírás szabályai, tizenegyedik kiadás, 131. a) – [link]


Szerintem stimmel a helyesírás kategória…

2013. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Ó, tényleg, el is felejtettem megemlíteni a kérdésbeli helyesírási hibát. :(

Akkor most pótolom a már-már szokásos módon: Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírandók; általános iskola 3. osztálya... :DDD


Viszont a magyarázatod bár helyes, 2. válaszoló, de egy kicsit nyakatekert. A kérdésből azért simán meg lehet érteni, mire gondolt a kérdező, a példamondatod pedig csak kiemelve állja meg a helyét.

2013. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Amúgy nem értem, miért ebben a kategóriában írtad ki a kérdésedet..."

Talán azért, hogy az igekötős igék egybeírására felhívjuk a figyelmét. ("meg veti" => "megveti")


A megvetés egyfajta (általában bármiféle alapot nélkülöző) lenézésből, a nők alacsonyabb rendűnek, vagy éppen butábbnak, ostobábbnak, illetve bármilyen szempontból kevesebbet érőnek tartásából ered.

Aki megvet valakit, az a megvetett személyt valamilyen szempontból kevesebbet érőnek tartja saját magánál. A "nők megvetése" így, ahogy ezt általánosan használják, erkölcsileg elég erősen negatív megnyilvánulás, hiszen egy embercsoportot (a nőket) nemi identitásuk alapján szegregál.


Pedro

2013. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

De úgy is értelmezhető, hogy mezőgazdasági munkát végez velük...

Példamondat: Három pasi aratja, egy pasi meg veti a nőket.

(bocs, ez még nekem is fájt...)


Pedro

2013. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Peeedrooo... Nem tudok olyan smiley-t alkotni, amely tükrözné a lelkiállapotomat...


Tessék nektek cserébe:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


És most remélem, nektek is ugyanannyira fáááj... :P

2013. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Köszke...

Nagyon jók a csereképek! :-)


Pedro

2013. márc. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!