Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem kapok soha 5-öst...

Miért nem kapok soha 5-öst nyelvtanbol?

Figyelt kérdés
Már sokszor írtúnk tolbamondást. És nekem sohasem jobb kettesnél. Tudtok valami olyan oldalt ahol van ilyen okítás? Jövőre érettségi lesz. Nem nagyon vagyok bisztos benne hogy átmegyek. A jegyeim nagyon roszak. Nem fognak felvenni sehovásem. Előre is köszi. Egy elkeseredet srác 17 életével.
2012. júl. 12. 00:25
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szerintem a kérdés nem konkrétan arra akart vonatkozni, hogy miért nem kap ötöst, hanem arra, hogy hogyan javíthatná a helyesírását, csak így tette fel a kérdést, hátha többen rátalálnak. :)
2012. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A probléma gyökere sokszor a rossz külalak.

Ha jó, akkor a jelzett résznél olvasd tovább.

Ha rossz, íme: az egyik osztálytársam a szavak 99,9999999%-t jól írja, de olyan rémes a külalak, hogy sokszor nem lehet eldönteni hogy az egy e vagy l vagy b. Ezért kettes.

Tanácsolom, hogy kedzdd az alapoknál: vegyél egy másodikosoknak szóló vonalas füzetet, abban van még 3 vonal, és abba írj valamit (mondjuk írd le a hozzászólásomat, hogy el ne felejtsd :)) Írhatsz bármit, csak tökéletes formában legyen.

TOVÁBB: Ha rossz, akkor igen, a legjobb ha helyesírás-ellenőrző programot használsz otthon 60%-ban, majd ha tökéletes a szöveg, írd le papírra, úgy százszor jobban rögzül. Írd le kétszer is.

Ha visszatérő szavak vannak, akkor írd le őket LASSAN. Mondd ki hangosan. Végezetül ha ezeket megtetted, akkor konzultálj a nyelvtantanároddal, hogy tegyen valamit segítésedre és ne dirigálja csak hogy jobban kéne írni - azt én is tudom.

Jövő év végére, ha napi 30 percet szánsz erre, egyik nap legépelsz vagy kimásolsz 5 szöveget, másik nap leírod, akkor simán meglesz a négyes, sőt talán az ötös is.

2012. júl. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!