Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem kapok soha 5-öst...

Miért nem kapok soha 5-öst nyelvtanbol?

Figyelt kérdés
Már sokszor írtúnk tolbamondást. És nekem sohasem jobb kettesnél. Tudtok valami olyan oldalt ahol van ilyen okítás? Jövőre érettségi lesz. Nem nagyon vagyok bisztos benne hogy átmegyek. A jegyeim nagyon roszak. Nem fognak felvenni sehovásem. Előre is köszi. Egy elkeseredet srác 17 életével.
2012. júl. 12. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat. Attól fejlődik az íráskészséged, és jobban fog menni a tollbamondás. ;) Nekem bejött.
2012. júl. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Perfectrush válasza:
93%

Ezt nem oktatni kell az a baj. Minden esetre dícséretes, hogy saját magad akarsz javítani a problémán és legyél büszke magadra, mert a probléma felismerése az első lépés a megoldás felé. Továbbá általában a kortársaid tesznek magasról erre a dologra és inkább megbuknak, minthogy tanulnának a dologból.


Szerintem:


Ez egy olyan tudás, amit neked kell saját erődből gyarapítanod.

A legjobb lépés a dolog érdekében, ha olvasol sokat.

Ha nem is feltétlen könyveket, de legalább cikkeket meg hasonlókat.

Olvasás közben hasonlítsd össze a szavakat, hogy te hogyan írnád és ott hogyan van írva. Próbáld memorizálni a helyesen írt szavakat. :)

Hajrá!

2012. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben levő hibák alapján:


1. Használd a helyesírás-ellenőrző programot. Amelyik szót pirossal aláhúzza, azt javítsd, és próbáld megjegyezni.


2. Szerezd be az általános iskolai nyelvtan könyveket és munkafüzeteket a 2. osztályostól kezdve; és szépen, sorban vedd át az anyagokat. Kérj meg valakit, hogy rendszeresen diktáljon neked az adott rész szavaiból és a szójegyzékből. Ellenőrzés után mindig javíts. Gyakorláshoz is kérhetsz segítséget, ill. jó, ha valaki időnként kikérdez.


3. Nyiss egy külön füzetet, amibe írd le mindig azokat a szavakat, amik különösen nehezek számodra; és írj végig egy-egy sort. Ha ezután is elrontod a szót, akkor megint...


Üdv. :)

2012. júl. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem azért, de ilyen helyesírással tényleg csodálkozol, hogy nem kapsz ötöst?

Írjál egy regényt/novellát/verset egy olyan programban, ami javítja a hibáid, és sokat fogsz fejlődni. Bár előtte az előző válaszoló tippjei jól jönnének.

G.

2012. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
80%
Nem kell komolyan venni a kérdést, viccből írhatta ki.
2012. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 2xSü ***** válasza:
100%

Az olvasás az egyik legjobb mód a helyesírás megtanulására. Ha nagyon sokszor látod leírva mondjuk a kérdésedben szereplő „írtunk” szót, akkor természetessé válik, és még véletlenül sem írnád le úgy, hogy „írtúnk”. Persze nem mindegy, hogy mit olvasol. A netet felejtsd el. A blogokat, ilyen-olyan honlapokat cikkeket mindenképpen, mert ezeket gyakran olyan emberek írják, akiknek nem sokkal jobb a helyesírásuk a tiednél. De még néhány nagyobb hetilap oldalát sem ajánlom, mert gyakran ezek is hemzsegnek a hibáktól. Olvass könyveket. Legyen szerkesztett, ellenőrzött tartalom. A könyvek jó nagy többségéről ez elmondható. Nem feltétlenül kell szépirodalomnak lennie, sőt inkább olyan könyvet válassz, ami érdekel is. Annyi jó műfaj van, ami érdekelhet: sci-fi, horror, fantasy…


#4 sem mond hülyeséget. Írjál mondjuk blogot. A jobb böngészőkben van helyesírás ellenőrzés. Ha nincs, akkor Word-ben is megírhatod a szöveget. Ha figyelsz az aláhúzásokra, akkor tudatosulni fog benned, hogy mi jó és mi rossz. Ha valamiről nem tudod, hogy hogy írják, akkor nézz utána.


Meg lehet jó módszereket találni. Pl. minden nap válassz ki három olyan szót, ragot, szerkezetet, amit nem jól írsz, vagy nem vagy biztos benne. Jegyezd meg ezt a hármat, írd le, írj egy mondatot, amiben ez a három szó benne van. Írd fel ezt egy listára. Mindig nézd végig a listát. Egy év alatt ezer szó helyesírását fogod így megtanulni. Ez egy átlagos ember szókincsének 10-20%-a, ami nem kevés, főleg ha hozzáveszed, hogy egy csomó szót már alapból jól írsz.


Keress összefüggéseket is. Elemezd a szót. Pl. elég gyakori helyesírási hiba az afféle, ahhoz, annak, arról szavak egy betűvel történő írása. Ha ezek között megtalálod a hasonlóságot, akkor nem négy szót tanultál meg, hanem egy elvet. Ha elemzed ezeket a szavakat, akkor látod, hogy itt az „az” szó lett ragozva minden esetben.

afféle = az+féle

ahhoz = az+hoz

annak = az+nak

arról = az+ról.

Lásd meg a kivételeket is. Pl. amiatt (és nem ammiatt).


Ha nem találnál megtanulható hibát, akkor itt van száz:

[link]


A helyesírási szabályzat lapozása sem rossz ötlet.


Olvasni nyugodtan olvass annyit, amennyi jól esik (meg még egy kicsit többet). De a konkrét tanulás célzatú tanulást ne vidd túlzásba. Ha pl. végigolvasod a fentebb küldött 100 szavas listát, akkor lehet egyet sem jegyzel meg belőle. De ha sikerül tényleg csak hármat kiragadni, megjegyezni, örökre megjegyezni, akkor az ér is valamit.

2012. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

írtunk, tollbamondást, biztos, rosszak, sehová sem, elkeseredett.


Leírtam ezeket a szavakat úgy, ahogy te írtad. Mindet aláhúzta pirossal!

Ilyenkor mi van?

Mit higgyünk? Ha annyira el lennél keseredve az írásod miatt, nem küldted volna el ilyen hibásan.

2012. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 2xSü ***** válasza:
84%

#7: Lehet Internet Explorert használ. Ott nincs helyesírás ellenőrzés.


Kérdező: Kicsit nem a témába vág, de használj Firefox-ot, Chrome-ot, vagy Operát. (Egyéb okokból is érdemes kipróbálni.)

2012. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is amondó vagyok, hogy nem komoly a kérdés. Ha valaki tisztában van azzal, hogy gyenge a helyesírása, akkor nem kérdezi meg, hogy miért nem kap 5-öst.
2012. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is kipróbáltam a helytelenül írt szavakat, természetesen nekem is mindet aláhúzta.


Nekem az volt gyanús, hogy e szavak helyesírása alsóbb évfolyamokon tananyag (2. és 3. osztályban); a felsőbb évfolyamosakat teljesen jól írta a kérdező. (Ezeken felül csak vesszőhibái vannak.)

Ezért írtam azt, amit; merthogy ha esetleg mégsem kamu, akkor rajtam ne múljon a javítás. :D

2012. júl. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!