Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi a helyes: rizst vagy rizset?

Mi a helyes: rizst vagy rizset?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 20:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
rizst
2008. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szerintem mindkettő helyes. A magyar nyelv szeret kiejtéskönnyítő magánhangzókkal feloldani a mássalhangzó torlódást, így ebben az esetben is használható a "rizset" forma. Pl.: tűz-tüzet, víz-vizet, hab-habot.
2008. ápr. 14. 21:20
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
A riszt a helyes. A Zone Club tv műsorán szoktak így szinkronizálni, hát nagyon kééész :))
2008. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
32%

Rizsát!XD poén

Szerintem is helyes a rizset. (mássalhangzó torlódást kerüli a skola-iskola szó is pl.)

2008. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
A rizst a helyes.
2008. ápr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
rizst
2008. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom hogy melyik a helyes, de a "rizset" elég hülyén hangzik, így én inább a rizst használom!
2008. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezzel nem lettem okosabb mert aki "rizst" mondott az nem írt indoklást, aki pedig "rizset" az ugyanazt írta mint én, amiben nem vagyok biztos, hogy helyes. Ha esetleg tud valaki pontos magyarázatot akkor szívesen várom!
2008. ápr. 16. 18:35
 9/23 anonim válasza:
7%

/Ez nem lesz hasznos... de mindegy./


Huu... hat tok jo hogy ilyenekre van idod. Hogy ha a pontos valaszt meg is tudod szerintem akkor sem leszel sokkal okosabb... ez nem oszt, nem szoroz. Ezen temazni... en is kerdeztem mar itt ilyet, sokan megirtak hogy melyiket hasznaljak es akkor utana eldontottem hogy en melyiket fogom. Hasznald azt amelyik Neked tetszik mivel mind a ketto hasznalatban van... vagy ha ugy akarod talalj ki egy szot erre es akkor lesz egy sajat szavad ra... nem vicc. Megteheted... miert ne? Szeritnem nem szabad ilyenekkel tokolni... meg ezzel eltolteni az idot.

2008. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
42%
rizst. indoklás: a rizset csak az idióták használják.
2008. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!