Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Keresztfiunkékkal - hogyan...

Luigi2 kérdése:

Keresztfiunkékkal - hogyan kell ezt mondani?

Figyelt kérdés
Nekem ez tűnik logikusnak, de 0 találat.
tegnap 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

miféle találat?


nyelvtanilag helyes


keresztfiamékkal: talán könnyebb kimondani

tegnap 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Google keresőben nincs ilyen szó, ezt furcsálltam csak. Nem mondhatom úgy, hogy keresztfiamékkal, mert az asszony háklis rá, ha kihagyom a történetekből :D
tegnap 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keresztfiunkkal és családjával.
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
87%

> Keresztfiunkékkal - hogyan kell ezt mondani?


Nyelvtani szempontból helyes.


> Nekem ez tűnik logikusnak, de 0 találat.


Valószínűleg azért, mert egyrészt a keresztfiúnak van neve, könnyebb arra hivatkozni. Másrészt jellemzően keresztszülővé már valamilyen más rokoni kapcsolat révén válik az ember, így erre is könnyebb hivatkozni. Illetve ha már mindenképpen ezen kapcsolat mentén nevez meg valaki másokat, akkor – főleg az interneten, írásban – azt jellemzőbben teszi egyes számban (keresztfiamékkal). Lehet szóban, ha ott van a feleséged, akkor használod úgy, hogy keresztfiunkékkal, de azt nem írod le a neten. Ha a neten vagy, akkor meg jó eséllyel nem ül ott a feleséged melletted, így egyszerűbb azt írni, hogy a keresztfiamékkal.

tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:

teljesen jó az, ne izgulj. :-)

ha szeretnél egy találatot mutatóba, akkor keress ezekre: keresztfiunkékat, keresztfiunkéknak :-)

ma 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!