Helyesek így a szavak?
Létezik olyan szó, hogy "közeledtemre"? Vagy E/1 nem használható ebben az alakban? Hibát jelez a word.
Az ikes igékkel is gondban vagyok, nem tudom, hogy a következő szavak helyesek e így:
egyensúlyozok
Ballagok
óvatosan lesek ki az ablakon
kapkodok utána
megbotlom
bukkanok
támaszkodom
evezek
Felocsúdok
kapaszkodok
rendelkezek felette
Helyesen vannak írva, a "közeledtemre" is létezik.
Az ikes igék kérdése nem helyesírási téma, de ettől függetlenül lehet, hogy helyesírásból kapsz rá rossz pontot a dolgozatban, ha a tanár azt várja el, hogy a hagyományosabb, ikes ragozást használd – nyilván nem tudom megállapítani, hogy mi a szitu.
Ha ikesen kell ragozni, akkor értelemszerűen:
egyensúlyozom
Felocsúdom
kapaszkodom
rendelkezem felette
Így van. A Word hasznos, mert az aláhúzottakat ellenőrzöd, de sok létező szót nem ismer. Ilyenkor jobb gomb, hozzáadás a szótárhoz.
"A macska a bokor alatt aludt, de közeledtemre elszaladt." Ebben az összefüggésben helyes a szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!