Diákban miért hat esztétikusabbnak, ha nem használunk mondatvégi írásjeleket?
Helyesírásra igényes embereknél is megfigyeltem, hogy az általuk szerkesztett előadás diákban nem használnak mondatvége írásjeleket.
Pl. ez van az egyik dián:
"A kutyák állatok
- Szeretik a húst
- - Azért, mert nem növényevők
- Háziasítottak
A farkasok nem!
- Vadon élnek
- Vadásznak"
Itt leírva nagyon igénytelennek érződik, hogy nem teszem ki a pontokat, mégis, ha diában látom ugyanezt, akkor ott viszont esztétikusnak hat és ott kifejezetten zavar, ha ki van téve a mondatvégi pont.
Amit érdemes megfigyelni, hogy csak a pontot szokták elhagyni, a többit "!", "?" nem.
Mi a magyarázat erre? Miért van ez?
A szakdogádat semmiképpen nem kellett volna visszadobniuk, ha idézőjelben idézted, hiszen szó szerinti idézetet nem változtathatsz meg (jelzés nélkül) - függetlenül a forrástól. Viszont illett volna jelezned (a sic! jelzéssel), hogy a hiba nem tőled származik, hanem az eredeti forrásban - a prezentáción - így szerepel. Ahol a magyar helyesírási szabályoknak megfelelően, ha a felsorolás mondat részeként szerepelt, írásjegyekkel kellett volna elválasztani az elemeket. Amikor képként raktad be, azért nem volt vele probléma, mivel hivatkoztál a kép forrására, ahol - láthatóan - a helytelen helyesírással szerepelt a kérdéses rész.
A hatás tehát nem ugyanaz, mert az idézetnél nem lehetett tudni, hogy a helyesírási hiba az idézett műben szerepel, vagy a te (pl. másolási) hibád, a képnél pedig ez egyértelmű.
"A prezentációkészítés technikai kérdés"
jaaj... akkor hagyjuk is
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!