Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a távoli jövő? Több, lent

Figyelt kérdés

Nekem három elképzelésem van.

1. Kifejlesztünk egy mesterséges intelligenciát, ami nem pusztít el minket. Segítségével eljutunk arra a szinte, hogy feltöltsük a tudatunkat egy gépbe, ahol egy virtuális világban örökké élhetünk. A legjobb módja ennek, hogy építünk egy óriási kört a Nap köré és az adja majd az energiát.

Ha pedig elpusztul a Napunk akkor keresünk egy másikat, és így vándorlunk Napról Napra (hahaha). Vagy megtudjuk, hogy lehet kinyerni az energiát a fekete lyukakból és az elég lesz pár trillió a trillión évig. A karbantartását az óriás körnek mesterséges intelligencia (robotok) végezné.

2. Szintén kifejlesztünk egy mesterséges intelligenciát, de nem tesszük át a tudatunkat, hanem megoldjuk azt, hogy regenerálódni tudjon a testünk, amikor csak akarjuk. Naprendszereket, tejútrendszereket, univerzumokat hódítanánk meg, és olyan fejlettek leszünk, hogy mindenre képesek leszünk. (Ajánlom a Dyson sphere elméletet)

És fajokat fogunk létrehozni.

3. Létrehozunk egy mesterséges intelligenciát, ami leigázza az emberiséget, és többszörösen fejlettek lesznek, mint amit a második elméletben írtam.

És ők is sokkal értelmesebb fajokat fognak létrehozni


Szerintetek milyen lesz a távoli jövő?

Nagyon foglalkoztat a téma, és érdekelne ti mit gondoltok róla :)



2019. jan. 19. 20:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges a Dyson sphere mert sokkal egyszerűbb fúziós energiát kinyerni mesterséges fúzióból. Minek a Napot körbeépíteni?


A fuziós energia realitás pár évtizeden belül.

2019. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

9: Ezt már leírtam

Minden tudós azt mondja, hogy a mesterséges intelligencia segítségével fogunk elérni az örök élethez

2019. jan. 19. 22:26
 13/30 anonim ***** válasza:

"kitalálnak egy módot, hogy ne legyen instabil"

Csak egyet nem értek, kérdező:

ha halvány lila fogalmad sincs a tudományról - akkor miért ide írsz?

...

Persze, lehet stabilizálni.

Ez több energiát visz el, mint amennyi a Napból érkezik.

DE akkor minek ez a gyűrű?

Pont az <lenne> a célja, hogy felfogja és hasznosítsa a Nap energiáját.

De nem lehet, mert több energia kell a stabilizálásához!


Amúgy meg tényleg értelmetlen az egész, mert fúzióból ennél lényegesen több energiát lehet nyerni.

2019. jan. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

#12, Honnan veszed ezt a marhaságot?


Már bocs de valamirevaló tudós nem nyilatkoztat ki tényeket. Maximum valószínűsíthet.


Ismétlem, a tudat kinyerése az agyból elméleti kérdések sorát veti fel. Ezek egy része FELOLDHATATLAN filozófiailag.


Első körben a technikai rész: Ahhoz, hogy egy ember tudatát kinyerjük, gyakorlatilag úgy lehet ha ultratome-al szeletekre vágod és beszkenneled az összes sejtet, dendritet, axont és a szinapszisokat is elektronmikroszkóppal... majd lefuttatod egy szimulátorban.


Ezzel viszont egyértelműen csak lemásolod a tudatot.


Ha netán sikerülne a jővőben egy olyan MRI szkennert létrehozni, ami atomi szinten működik, és nem pusztítja el a mintát... akkor is csak másolatról van szó.


Az agy nem egy merevlemez amire rádugsz pár kábelt és letöltöd. A hardver és a szoftver egybeforrt. Nem különválasztható... és a számításokat nem programok végzik, az emlékek és a funkció nem bitekben vannak kódolva hanem magában a térszerkezetben.


Az öntudat fogalma sem teljesen magyarázható meg, még ha fokozatosan le is cseréled az agy egy részét elektród implantátumokra, attól még nem tudod letölteni. Ez ma is működik, rengeteg implantált elektród kísérlet zajlik emberben is.


A probléma pedig azért feloldhatatlan, mert tegyük fel sikerül valahogy teoretikusan nanoszálakkal rákapcsolódni a sejtekre és a dendritekre úgy, hogy nem roncsoljuk a szövetet.


Mi történik?


A tudatunk nem fog a nanoszálakon keresztül letöltődni, mert NEM pusztán elektromos tevékenység. Pontosan azért, mert a neurális elemek térszerkezetéből keletkezik, nem egy elektromos jelsorozat, vagy program a hardverben. A kód maga a struktúra egyben. Erről csak jeleket tudsz elvezetni, avagy mérni és modulálni a tevékenységet.

2019. jan. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként is, az a feloldhatatlan probléma, hogyha bármi módon is sikerülne rácsatlakozni és "lementeni"... soha nem fogod megtudni az a szimuláció vajon te magad leszel, vagy a másolatod ami tökéletesen ugyan úgy viselkedik. Bebizonyíthatatlan, hogy sikerült-e átvinni téged egy gépbe, vagy egy program csak.


Emiatt pedig ki a franc akar magáról egy örökéletű másolatot, ha valójában meghal? Maximum a szeretteinek jó lehet.

2019. jan. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik gondolat amit viszont tudományosan megalapozottnak tartok, az az agy életben tartása.


Azt már bizonyítottuk (pon neurális őssejtekkel foglalkozó kollégámék), hogy működő neurális hálóba lehet integrálni őssejteket. Sőt egyesek már agyba is integráltak élő őssejteket.


Tehát ilyen módon fokozatosan sejtről sejtre javítható lehet az agy és a gliaszövet. Kicserélve új sejtekre és mesterséges elemekre akár a tudat nem radikálisan hanem fokozatosan fenntartható.


A tudat feltehetően egy nem éles határokkal bíró mag, hanem egy dinamikus hálózat nagy redundanciával. Azaz ha kicserélsz egy-egy homokszemet a homokvár még ép marad.


Lehet emlékek elhomályosodnak, vagy az évek során változik a személyiségünk, de maga az öntudat legjobb feltételezéseink szerint egyben marad. Ahogy alváskor vagy eszméletvesztéskor szétkapcsol a hálózat, majd újraindul... és egyes sejtek vagy komplett területek pusztulásakor sem megy tönkre teljesen, bíztató lehet hogy akár 20-30 éven belüli technológiával fenntartható évszázadokig, és kiterjeszthető interfészekkel.


Ehhez nem kell AI, mert humán tudósok által kifejlesztett tech is elegendő. Az alapjai mind léteznek, csak fejleszteni kell.


Egy szuper AI persze segíthet a kutatásban, de nincs rá feltétlen szükség.

2019. jan. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

1. Az egyre melegedő időjárás miatt elolvad a jég a sarkokon, megemelkedik a vízszint, megváltoznak a tengerámlatok, áradások pusztítják el a tengerparti városok nagy részét. A maradék élőhelyekért háborúk fognak dúlni, amiben elpusztul az emberiség nagy része. Utána éhinség és járványok megtizedelik a maradékot is.

A technikai fejlődés teljesen abbamarad, egy új kőkor köszint be, amit az emberi faj már nem fog túlélni.


Több állat és növény kényszerül rá, hogy áttérjen a teljesen vízi életmódra. A pingvinek és fókák teljesen elhagyják a szárazföldet és rengeteg új fajok alakulnak ki.

Azon állatok, amik a szárazföldhöz voltak alkalmazkodva, szinte teljesen kihalnak az embernek köszönhetően.

Egy második, vízből visszatérő hullám is majd benépesíti később a szárazföldet ezért.


2. Ha életben marad az ember, akkor először is szabályozni fogja a születések számát, miután a felelőtlen környezetszennyezés után egy járvány vagy háború megtizedelte a lakosságot. Lesznek kontinensek, ahol egyáltalán nem lesz engedélyezett a letelepedés.

A genetika segítségével visszahozzák a megafaunát, ami az ember miatt pusztult ki: mamutok, elefántmadarak, moák, orrszarvúak, stb. Mindet visszatelepítve az eredeti helyére. Az ember által behurcolt idegen fajokat: macskák, birkák, dromedárok, kutyák, patkányok, ki lesznek irtva.

A környezetvédelmet szigorúan be fogják tartani. Sokkal szigorúbban, mint most pl. Ausztrália, stb.

És mondjuk csak Észak-Amerika, Európa és Ázsia egy bizonyos része lesz lakott. Az itt található városok is mind Szingapúr "gardens by the bay" mintájára lesznek megépítve.

2019. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

A 2. pontod teljesen butaság, az első pedig csak a második bekezdéstől az.

Az emberiség egy ilyen katasztrófa után nem a kőkorba kerül vissza, hanem a középkorba.

Az igaz, hogy ott is marad.

2019. jan. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#17 Szerintem meg ez azért nem fog bekövetkezni, mert atombunkerek százai várják a milliárdosokat a föld alatt.


Biztos vagyok benne, hogy az USA vezérkarának 15 évre bekészített vault létezik. Mindez kiegészítve a legmodernebb önfenntartó kolónia technológiáknak tovább is húzható.


Ezeken a földalatti bázisokon könnyen tárolható az emberiség kollektív hasznos tudásának a javarésze. Tehát ha el is pusztul mondjuk 7.9 milliárdnyi ember, akár 1000 is továbbviheti a civilizáció és technológia lángját.

Újra benépesítve a bolygót, ha már elült a probléma.


Az emberi faj óriási alkalmazkodóképességgel bírt mindig is. A történelemben történt feltehetőleh olyan esemény, amikor a teljes emberiség létszáma 1000 főre zsugorodott. Itt jelenthetett túlélést a laktáz enzim megléte, hiszen aki meg tudta emészteni más állatok tejét, az túlélt. (Ki is kopik idővel mindenkiből ez az enzim...)


Tehát teljes kihalást szerintem kis valószínűséggel szenved el az emberi faj. Főleg ha a következő 50-100 évet túléljük és emberi kolóniát telepítünk a Marsra.

2019. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
56%
Na meg semmi értelme nem lenne visszahozni a megafaunát :D
2019. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!